Reklam
Reklam

VALİ ÖNER'DEN KARS'A ÇILDIR GÖLÜ MESAJI

VALİ ÖNER'DEN KARS'A ÇILDIR GÖLÜ MESAJI
12 Ocak 2021 - 19:56
9 Ocak'ta çekilişi yapılan Milli Piyango biletinde 'Çıldır Gölü Kars' yazılmasına oluşan tepkiler ardından ilgili firma hatasını düzeltmiş ve özür dilemişti. Vali Hüseyin Öner, Çıldır ilçesine yaptığı çıkarmayla Kars’a ve Milli Piyango İdaresine Çıldır Gölü Ardahan’ındır mesajı verdi.

Yüzeyi buz tutan Çıldır gölü, Baltık mimarisiyle yapılan taş otel ve Buz kulesinde incelemelerde bulunan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Çıldır kaymakamlığı tarafından Çay Mahallesi'nde oluşturulan buz kulesini yerinde inceledi ve hortumla su püskürtülerek yükselen buz kulesi hakkında bilgi aldı.

Eşi Zehra Mine Öner hanımefendi ile birlikte Çıldır gölüne giden Valimiz, yüzeyi buz tutan göl üzerinde gezinti yaptı. Kendisine eşlik eden Çıldır Kaymakamı Alper Taş'tan göldeki turizm faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Öner daha sonra Çıldır'ın Sazlısu köyünde Baltık mimarisiyle yöreye ait kesme taşlardan yaptırılan Taş oteli ziyaret etti. Oteli gezen Vali Öner, işletmeciden otelin mimarisi, konaklama durumu ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi aldı.


 
Bu haber 7960 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum