Reklam

VALİ ÖNER'DEN GÖLE'YE ÇIKARMA

VALİ ÖNER'DEN GÖLE'YE ÇIKARMA
14 Temmuz 2020 - 21:00

Vali Hüseyin Öner, ilçe ziyaretleri kapsamında, Göle ilçesini ziyaret ederek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Beraberindeki kurum müdürleriyle birlikte Göle’ye giden Vali Öner, İlçe Kaymakamı Cevat Gün, Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, İl Genel Meclis Üyeleri, kurum müdürleri ve muhtarlar tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından Vali Öner, Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Kaymakam Cevat Gün ve Belediye Başkanı İlhan Gültekin’den ilçenin genel durumuyla ilgili brifing aldı.

Vali Öner daha sonra YİBO Konferans salonunda köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Öner, “Ardahan’da göreve başladıktan sonra ilçelerimizi tanımaya başladık. Bugün de İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz ve ilgili İl Müdürlerimizle birlikte Göle ilçemizdeyiz. Burada Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret ettik, çalışmalarla ilgili brifingler aldık. Şimdi de sizlerle bir aradayız. Göle ilçemizde, Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımızın da önem verdiği muhtarlar toplantısının ilkini yapıyoruz. Bu toplantıyla hem muhtarlarımızla tanışacağız hem de varsa muhtarlarımızın taleplerini dinleyeceğiz. Önemli sorun ve ivedilik arz eden konuları birlikte çözmeye çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte muhtarlara da önemli görevler düştüğünü söyleyen Vali Öner, muhtarların, köylerde yaşayan vatandaş ve devlet arasında köprü vazifesi gördüklerini, dolayısıyla köyün güvenliği, asayişi başta olmak üzere her alanda sorumluluk taşıdıkları ifade etti.

Ülkemiz ve dünyanın en büyük problemi haline gelen Koronavirüs pandemisi konusunda da yine muhtarlara önemli görevler düştüğünü aktaran Vali Öner, “Köylere başka illerden gelen vatandaşların kolluk birimlerine bildirilmesi çok önemli. Dışarıdan gelen vatandaşların karantinada kalmalarının sağlanması, düğün, taziye ve asker uğurlaması gibi toplu organizasyonlarda ve toplu yaşam alanlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uyulması yönünde köy ve mahallelerde vatandaşlarımızı bilgilendirilmesinden muhtarlarımız birinci derece sorumludurlar. Kurallara uymayanları lütfen uyarın. Özellikle köylerde yapılan düğün ve taziye organizasyonlarını kolluk birimlerimize bildirin. Bu konuda kesinlikle taviz vermemeliyiz” diye konuştu.

Vali Öner ayrıca, meralarının korunması ve bölge hayvancılığının desteklemesi, hayvan hastalıklarının önlenmesi çalışmaları için önceki yılarda alınan mera kararlarının, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde uygulanacağını bildirdi. Konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Öner, not aldığı sorun ve taleplerle ilgilenilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Toplantının ardından ilçe merkezinde vatandaşları selamlayan ve esnafa hayırlı işler dileyen Vali Öner, kültür merkezi inşaatı ve yeni hükümet konağının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

İlçe ziyareti çerçevesinde; Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Esnaf odası ve Ziraat Odası’na da giden Vali Öner, yetkililerle sohbet etti ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Emniyet, Muhafız Bölük Komutanlığını da ziyaret eden Vali Öner, yürütülen askeri faaliyetler hakkında bilgi alarak ilçe ziyaretini tamamladı.

Bu haber 2728 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum