Reklam

Vali Masatlı: Sayın Erdoğan'ın selamını getirdim!

Vali Masatlı: Sayın Erdoğan'ın selamını getirdim!
10 Mart 2019 - 21:24

Vali Mustafa Masatlı, köy ziyaretleri kapsamında il merkezine bağlı Kartalpınar, Sulakyurt, Değirmenli, Çataldere, Yokuşdibi, Sarıyamaç ve Derindere köylerini ziyaret etti.  

Vatandaşlarla buluşmak, köylerin sorun ve taleplerini yerinde dinlemek amacıyla köy ziyaretlerinde bulunan Vali Mustafa Masatlı,  beraberindeki kurum müdürleriyle birlikte gittiği köylerde vatandaşlarla sohbet etti, sorun ve taleplerini dinleyerek, ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Ardahan’ın nüfusunun büyük bölümünün kırsalda yaşadığını ve kırsaldaki köylerin sorunlarını yerinde görmek, vatandaşlarımızla bire bir hasbihal edip, sorunlarını, isteklerini dinlemek amacıyla köy ziyaretlerinde bulunduğunu aktaran Vali Masatlı, bir araya geldiği vatandaşlara ülkemizin 24 Haziran’da geçtiği yeni yönetim anlayışı ve bu anlayışın gerekliliklerinin yanı sıra, Ardahan’ı ve ülkemizi yakından ilgilendiren konular üzerine sohbette bulundu.

Konuşmasına, Türkiye’nin 24 Haziran’da geçtiği yeni yönetim anlayışından bahsederek başlayan Vali Masatlı, “Değerli vatandaşlarım, öncelikle belirteyim, sizlere, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Kendisi de geçtiğimiz hafta ilimizi ziyaret etti. İlimizi yakından ilgilendiren ve halkımızın heyecanla beklediği çok önemli projeler hakkında müjdeler verdi. Sizlerin yoğun katılım ve teveccühünüzden çok memnun olduğunu gittiği her yerde söyledi. Bunun için size teşekkür ediyorum. Tabi, sizlerin de bildiği gibi ülkemizde, 24 Haziran’da bir yönetim değişikliği oldu. Bizim geleneklerimize, yönetim anlayışımıza uygun bir sistem anlayışı yerleşti. Ana temasında insan olan bu sistemin başında da Cumhurbaşkanımız var. İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar ve köylerde muhtarlarımız Cumhurbaşkanımızın ve bu sistemin temsilcileridir” dedi.

BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ!

Türkiye’nin her alanda büyüyün bir ülke olduğunu dile getiren Vali Masatlı, “Bu ülkede 82 milyon insan tek yürektir. Birimize bir şey olursa bu 82 milyon insan üzülür. Hepimiz bir arada olursak, bir anlam ifade ederiz. Bu bölgenin insanı saf insandır, kahraman insandır. Bu doğallığımızı bozmak isteyen her türlü fitnenin karşısında dimdik ayakta duracağız. Bizler bin yıldır bu coğrafyada beraber yaşıyoruz. Kimimiz Kafkasya’dan, kimimiz Orta Doğu’dan, kimimiz Orta Asya’dan geldi. En az bin yıldır, etle tırnak gibi insanlarımız bir arada yaşamış, sevinçleri de, üzüntüleri de bir arada paylaşmış. Zaman içerisinde bizim ecdadımız, hem bu coğrafyada büyümüş, hem de bütün insanlara umut olmuştur. Çanakkale bu ülkede bir ibret tablosudur. Bir Türkiye tablosudur. O Çanakkale’de bir millet küllerinden doğdu. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Tatar’ı, Ahıska Türkü, Terekemesi, hatta Müslüman olmadığı halde çarpışan Rum var Ermeni vatandaşlarımız var. İşte o insanlar bu ülkeyi birlikte kurmuşlar” diye konuştu.

DIŞ GÜÇLER BİZİ BÖLMEK İSTİYOR

Türkiye’nin güçlenmesini hazmedemeyen dış güçlerin, ülkemiz üzerinde sürekli olarak oyunlar oynadığını, milletimizi bölmek için siyasi ve ekonomik darbeler yapmaya kalkıştığını anlatan Vali Masatlı, “Türkiye ne zaman güçleniyorsa başına bir takım sıkıntılar geliyor. Bir takım sıkıntılar çıkarıyorlar. Cumhuriyetten sonra Demokrat partiyle birlikte, ilk defa halkımız bu kadar refaha kavuştu. İnsanlar artık özgür olarak yaşamaya başladılar. Sonra birilerinin direktifiyle bu ülkede darbe oldu. Yönetimi alaşağı ettiler. Sevilmiş Başbakan ve Bakanlarını haksız yere astılar. Bu sürecin ardından Türkiye toparlandı. 1968 yıllarında Türkiye yeniden kalkınma sürecine girdi. İnsanlar daha iyi yaşamaya başladı. Bu büyümenin ardından da Rumlar Kıbrıs’ta soydaşlarımızı katletmeye başladı. Yine bir savaşa girdik. O dönem müttefiklerimiz, Kıbrıs harekâtı sırasında bize uçak lastikleri bile satmadı. Sonrasında kardeş kavgaları başladı. Sağ-sol kavgaları bu ülkeyi çok geri götürdü. Beraberinde Alevi-Sünni kavgaları çıkardılar, insanlarımızı ayrıştırmaya çalıştılar. Bunlar hep bizim büyümemizin önüne konulan engellerdi, tekrarları da oldu. 1984 yılına gelindiğinde ise Türkiye’de bir PKK terör örgütü ortaya çıktı. Binlerce insanımızı katlettiler. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Özellikle bu coğrafya hedef seçilmişti. Çünkü bu coğrafya insanı saftır, cesurdur, merttir doğaldır. Sizler yurdumun güzel insanlarısınız. Bin yıldır burada bu sınır boylarında işgalcilere direnmiş, mücadele etmişsiniz, bir karış toprağınızı vermemişsiniz. Bu coğrafyanın iyi niyetini, düşüncesini sömürmek istediler. Doymadılar, daha sonra FETÖ terör örgütünü başımıza bela ettiler. Şimdi onu kullanıyorlar. Yine, 28 Şubat’ı yaptırdılar, bu dindar insanların çocuklarına eziyet ettiler, sürekli olarak Türkiye’yi sıkıştırmaya çalıştırdılar. Sonra Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları ve ardından 15 Temmuz oldu. Bu memleketin güzel insanlarının Peygamber ocağı dediği yerden haninler çıkıp, milletimize bomba yağdırdılar. Şuanda dünyada PKK, DEAŞ, FETÖ ve küresel güçler işbirliği içerisinde. Bunları himaye eden de bazı ülkeler var. Bakın bugün sınırımızda her türlü pisliğin yer alacağı bir terör devleti kurmaya çalışıyorlardı Suriye tarafında. Çok şükür Devletimiz bu yapıyı yerle bir etti ve mücadelesini de kararlı bir şekilde sürdürüyor.

2023 HEDEFLERİNE ADIM ADIM İLERLİYORUZ

Değerli vatandaşlarımız, Türkiye, ekonomisiyle, sanayisiyle, tarımıyla, altyapısıyla, savunma sanayisiyle, hastaneleriyle, eğitimiyle çok gelişti. Türkiye’nin artık hedefleri var. 2023 hedefleri doğrultusunda kararlı bir ilerleyişi var. Milli gelirimiz üç kat arttı. Dünyanın 17’ncü büyük ekonomisi haline geldik. Türkiye’de artık yardım almayan, devletimizin ulaşamadığı hiçbir insan kalmadı. Yardıma ihtiyacı olan her vatandaşımız için devletimiz imkânlarını seferber ediyor. Çünkü bizim insanımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Eskiden 22 bin insana bir doktor düşüyordu. Bugün Ardahan’da bin kişiye bir uzman, bir pratisyen doktor düşüyor. Hastanelerimiz artık donanımlı, her türlü sağlık ihtiyacımız karşılanıyor. Yollarımızın standardı yükseldi. 24 saat süren yolculuklar artık hava yolu ile 2 saatte gidiliyor. Eğitim alanında keza öyle. Artık ülkemizde eğitim almayan kalmıyor. Sınıflarımız bugün Ardahan’da 13-14 kişilik ve öğretmen açığımız dahi yok. Pansiyonlarımız, çok amaçlı tesislerimiz, spor alanlarımız, kütüphanelerimiz bu milletin hizmetine sunulmuş durumda. Yine tarımda da görülmemiş teşvik ve destekler söz konusudur.

TERÖRLE İTTİFAK YAPAN SİYASİ GRUPLAR VAR 

Bugün ne yazık ki bu güzel insanlarımızın iyi niyeti, kötü düşünceleri insanlar tarafından suiistimal ediliyor. Başta terör örgütü olmak üzere onların siyasi uzantıları ve onlarla ortaklık yapan siyasi gruplar, bu insanımızın iyi niyetini kullanmaya çalışıyor. Buna dikkat edelim. Bununla ilgili bizim hiçbir toleransımız olamaz. Devlete başkaldıran, Devlete isyan eden ve bunlarla ortaklık yapanlar, bu milletin içinde barınamaz. Bizler bu topraklarda ebedi yaşayacağız. Bizim vatandaşlarımız, Devletimizin bu zenginliğine, büyüklüğüne, güçlülüğüne zarar verecek, buna isyan edecek, bunu baltalayacak hiçbir akımın, görüşün, düşüncenin yanında yer almayacak” diye konuştu.

Köylerin sorunlarına ilişkin de konuşan Vali Masatlı, “Elbette sıkıntılarımız, eksiklerimiz, sorunlarımız olabilir. Ama bunların hiç birisi çözülemeyecek sorunlar değil. Devlet olarak köylerimizin öncelikli sorunlarını çözüp, daha yaşanabilir bir hale getirmeye gayret ediyoruz. Bugün talepleri dinledik. İlgili müdürlerimiz notlarını aldı, yapılması elzem olan konularda hızlı hareket edeceğiz” dedi.

Bu haber 1074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum