Reklam

VALİ MASATLI'DAN KGK'YA TEBRİK

VALİ MASATLI'DAN KGK'YA TEBRİK
02 Ocak 2020 - 18:59

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilciliğine atanan Özkan Karakaya, Vali Mustafa Masatlı’yı ziyaret ederek KGK ile ilgili bilgi verdi.

KGK’nın 2019 yılında vücut bulduğunu ve Türk medyasına yeni bir soluk getirdiğini Vali Mustafa Masatlı’ya aktaran Karakaya, Kürsel Gazeteciler Konseyi (KGK)’nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

KGK İl Temsilcisi Özkan Karakaya, “KGK, Kurucu Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim’in önderliğinde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve meslektaşlarımızın destekleriyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla resmen faaliyetlerine başladı. 2019 yılında KKTC, Azerbaycan ve Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde medya buluşmalarının yanı sıra ülkemizin tarihindeki en büyük medya organizasyonu olan Rus Medya Konseyi Kongresi'ne ev sahipliği yaptık. Bu organizasyonda 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazeteciyi ağırlayarak ülkemizin tanıtımına ve ülkeler arası dostluğa büyük katkı sunduk. KGK, 2020 yılında çok daha etkin olarak faaliyetlerini sürdürecek. Meslektaşlarımızın ve Türk medyasının dijital çağa ayak uydurması noktasında çalışmalarımız olacak. Üyelerimize her alanda katkı ve destekler sunmaya çalışacağız. Ülkemizin milli menfaatleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımız aralıksız sürecek. Bu anlamda 2020 KGK'nın yılı olacak" dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi’nin ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler yapacağını ve bu anlamada İl Temsilciliğine atanan Özkan Karakaya’yı tebrik eden Vali Mustafa Masatlı, KGK Ailesini kutladı ve başarılar diledi.

2019 yılında yapılan çalışmalar ve 2020 yılı hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Masatlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde tüm gazetecilerle bir araya geleceklerini ve genel durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.

Haber: Talip Şahin Şirin

Bu haber 745 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum