Reklam
Reklam

VALİ ÇARŞIDA, BAŞKAN SAHADA

VALİ ÇARŞIDA, BAŞKAN SAHADA
29 Mart 2020 - 18:26

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan kararlarının ardından Ardahan'da yaşayan vatandaşlar zorunlu durumların dışında sokağa çıkmadığı görülürken, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı korumalarıyla birlikte kent merkezini denetledi.

Ardahan'da yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için alınan tedbirlerin ardından sokaklarda sakinlik gözlendi. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının yayılmaması için birçok ülke önlemlerini artırırken, Türkiye'de de kronik hastalar ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanarak, diğer vatandaşların da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması gerektiği vurgulanıyor. Ardahan'da hafta sonu en işlek caddeler, korona virüs salgını nedeniyle boş kaldı. Kentte iş yerleri kapalı ve tamamen bir sakinlik hakim. Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise, kent merkezinin işlek noktalarında araçlarla vatandaşlara evde kalmaları için anons yaptı.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ise, Kura Nehri boyunca yapılması planlanan 'Kura Yaşam Vadisi' çalışmaları öncesi incelemelerde bulundu. Başkan Demir'e belediye yöneticileri ve vatandaşlar eşlik etti. 

Bu haber 2323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Harun Tankoç
  7 ay önce
  Allahın yardımı daim olsun.Başarılı çalışmalar Ardahanımın geleceğine,Huzur ve mutluluğuna vesile olsun.
 • Ardahanlı
  7 ay önce
  Manşete bak habere bak ayıp ayıp.... milletin aklıyla oynamayın Vali elini g.tüne koymuşta geziyormuş gibi bir haber terbiyesizlik bu .