Reklam

VALİ: ARTIK DEVLETTEN İŞ BEKLEMEYİN!

VALİ: ARTIK DEVLETTEN İŞ BEKLEMEYİN!
09 Mayıs 2019 - 16:32

Ardahan’da Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile İŞKUR Müdürlüğü işbirliği kapsamında açılan 4 kurstan 3’ünu başarıyla tamamlayan kursiyerler başarı belgelerini aldılar.

 ATSO Toplantı Salonunda yapılan Meslek Belgesi törenine, 42 kursiyerin yanı sıra, Vali Mustafa Masatlı, İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya, ESOB Başkanı Mustafa Morkoç ve ATSO Başkanı Çetin Demirci katıldı. Aşçı yardımcılığı, Otomotiv ve Bakım Kursu ile Kadın terzisi alanında başarılı olan 42 kursiyere belgelere takdim edildi.

MORKOÇ: İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK

Törende konuşan ESOB Başkanı Mustafa Morkoç, “İŞKUR Müdürlüğümüz ile birlikte 4 adet kurs açtık. 3 kursumuz bitti,  1’si devam ediyor. Amacımız iş dünyasına istihdam sağlamaktır. Kursiyerlerimize iş hayatlarına başarılar diliyorum” dedi.

SONKAYA: KURSLARIMIZ DEVAM EDECEK

İŞKUR ve ESOB işbirliği ile açılan aşçı yardımcılığı, otomotiv ve mekanik bakım kursu ve kadın terzisi meslek eğitim kurslarının töreninde konuşan İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya ise, “İstihdamın korunması ve artırılması ile işsizliğin azaltılıp iş dünyasına kalifiye eleman artırılması için düzenlediğimiz kurslarımızın sonuna geldik.  Amaç yetiştirilen bu kalifiye elamanların iş gücü piyasasına kazandırılmasıdır. Bu doğrultuda başarılı olan kursiyerlerimize belgelerini takdim ettik. Devletimizin sunduğu imkânlar ölçeğinde bu tür kurslarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

VALİ MASATLI: ARTIK İNSANLAR ÖZEL SEKTÖRE BAKMALI!

Törende açıklamada bulunan Vali Mustafa Masatlı ise, “42 kursiyerimizin başarıyla bitirdiği bu program sonunda 18 kursiyerimiz işyerlerinde istihdam edilecek. Artık devletimizin istihdam alanları üst seviyelere ulaştı. Artık vatandaş devletten iş beklememeli. Özel sektöre insanlar yönelmeli, iş yapabilmeli, ticaretle uğraşabilmelidir. Devlet memurluğu olabildiğince artık üst noktalara ulaştı. Bu kurslardan faydalanan kardeşlerimiz artık kendilerine istihdam alanları yaratıp iş hayatına adapte olmalı. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmalarının sonunda kursiyerlere belgeleri takdim edilirken, STK Başkanlarına da plaket verildi.

Haber: Sezgin Uygar (Kaynak belirtmeden alınan haberler için yasal hakkımız saklıdır)

ARDAHAN HABER

Bu haber 3794 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorumcu
    1 yıl önce
    Yahu vatandaş devletten iş istemeyecekse devlette bu o***ağı sağlamayacaksa sosyal devlet ilkesi nerede ? Bugüne kadar kimler yada kimlerin kimi işlere yerleştirildi böyle bir çıkışa hiç kimsenin hakkı yok vatandaş olarak biz duymadık siz söylemediniz ayıp