Reklam
Reklam

VAKA SAYISI DÜŞMEZSE OLASI 3 SEÇENEK

VAKA SAYISI DÜŞMEZSE OLASI 3 SEÇENEK
23 Kasım 2020 - 21:11
"Sayılar düşmezse yeni yasaklar gelecek" diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, masadaki üç alternatifi sıraladı.

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca, bu önlemlerin işe yaramaması durumunda yeni yasakları gündemlerine alabileceklerini belirtti. Koca,  Koronavirüs vaka sayısındaki hızlı artış sonrası uygulanmaya başlanan kısıtlamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Koca, "Bu önlemler işe yaramaz ise hala tedbirlere uymakta sıkıntı çıkaran olur ise ve sayılar beklediğimiz, dilediğimiz oranda düşmez ise emin olun daha zorlayıcı kısıtlamalar da getireceğiz. Tam kapanma mı olur, şehirlerarası seyahat kısıtlaması mı olur, gece sokağa çıkma yasağı mı olur, buna karar veririz. Ama her şey sayılara bağlı. Düşerse yasaklar azalır. Düşmezse artar" dedi.

Bakan Koca, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın önlemleri bizzat açıklaması ve önlem paketi olması şu açıdan iyi, farkındalığı arttırıyor ve ciddiyeti herkese hatırlatıyor. Bu iş ciddi, şakası yok mesajı en iyi böyle veriliyor. Daha fazlası olabilir miydi? Olabilirdi. Mesela ben kendi adıma hafta sonu biraz daha sert bir önlem isterdim. Ama bu da halka yeterince mesaj verdi." ifadelerini kullandı. "Bu bir adım sonra hasta sayısına, bir adım sonra ağır hasta sayısına, bir adım sonra entübe sayısına, bir adım sonra da vefat sayısına olumlu yansıyacak ve hepsi peyderpey düşecek" diyen Bakan koca, uygulamaya konulan son kısıtlamalar sonrası iki gün içinde hastalığın artış trendini düşürdüğünü belirtti.
Bu haber 2232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum