Reklam
Reklam

ULUSLARARASI ALTIN AT KRİSTAL GÖL FESTİVALİ'NE DAVETLİSİSNİZ

Ardahan’ın yüzeyi buzla kaplı Çıldır Göl’ünde VII. Altın At Kristal Buz Festivali Cumartesi (yarın) gerçekleştirilecek.

11 Şubat 2022 - 14:17 - Güncelleme: 11 Şubat 2022 - 15:12
Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu, yarın yapılacak olan Çıldır Gölü Altın At Kristal Buz Festivaline tüm hemşerileri davet etti.

Birçok etkinliğin yapılacağı festivale büyük bir katılım beklenirken Çıldır ilçesinin tanıtımı açısından da önemli bir konuma sahip. Türkiye’nin yüzeyi buz tutan en büyük gölü olan ve 124 kilometrekarelik alana sahip Çıldır Gölü üstünde, 12 Şubat'ta Ardahan Valiliği, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca düzenlenecek festivalde, atlı kızak, rahvan at yarışları, buz hokeyi ve atlı cirit müsabakaları, folklor ve mehteran takımı gösterileri gibi birçok etkinlik yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yanı sıra birçok önemli misafirlerin katılacağı Çıldır Gölü VII. Altın At Kristal Buz Festivali öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı.

Ardahan Valiliği, Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesinin katkılarıyla, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Uğur Özen koordinasyonunda Kars’tan ve Erzurum Üniversitesinden gelen heykeltıraş ve öğretim görevlilerinden oluşan 7 kişilik ekip, kardan Atatürk’ün bakış temalı heykelini yaptılar.
Reklam
Bu haber 2938 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ismet gerek yok
  4 ay önce
  Ancak gider bizimkiler buzun üstünde kayar bizim millet başka bişey olmaz
 • Karakaya dikkat et
  4 ay önce
  Çok değerli ardahanli hemserilerim günlerdir size ve gazeteci ozkan beye yazıyorum İlimizde elektrik faturaları eleştiriliyor ama yüksek dukkan kiraları eleştirilmiyor üstelik bu kira sahipleri maliye ve deftardarliga gerçek beyan vermiyorlar bunu gazeteci ozkan beye belirttiğim halde gündem yapmıyor evet sn ozkan bey maliye ve deftardarliga bildirilmeyen yüksek kiralari paşa paşa yazacakmisin