Reklam

ULGAR, PROJELERİNİ AÇIKLADI, İDDİALARA CEVAP VERDİ

ULGAR, PROJELERİNİ AÇIKLADI, İDDİALARA CEVAP VERDİ
23 Mart 2019 - 22:56

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçiminde yeniden Ak Parti’den Posof Belediye Başkan adayı gösterilen Cahit Ulgar, 5 yıl boyunca 250’ye yakın proje çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Posof’ta basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı ve adayı AK Partili Cahit Ulgar, tekrar seçildiği gün yeniden bir Posof kenti kurmanın hayalini gerçekleştirmek istediğini ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile Posof’a kalıcı yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan ziyaretinde ilçenin sorunlarını kendisine ilettiğini açıklayan Ulgar: “Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Ardahan için bir şanstır. Ardahan ve ilçelerinin Ankara'da bir iradesinin olduğunu unutmamak lazım, ben Posofluyum, burada doğdum, burada yaşıyorum halkıma hizmet için varım. İlçe Başkanımız Songül Öner yönetimindeki Ak Parti kadrolarıyla İl ve Belediye Meclis üyesi adaylarla en önemlisi Milletvekili Orhan Atalay ile birlikte rekor oyla yeni bir zafere imza atacağız” dedi.

5 Yıllık süreçte tamamladığı ve önümüzdeki dönemde devam edeceği proje ve yatırım hakkında bilgi veren Ulgar, “ Kar kalitesi ve fiziki olarak en uygun yer olan Arkisman bölgesinden Posof Piyade Bölüğü'nün bulunduğu yere kadarki bölüme kayak merkezi kuracağız. Kurulacak olan teleferik sistemi ile görselliği olan Hıram bölgesini seyir terasları ile zenginleştirerek turizme açacağız.

Posof Kırmızı Toprak mevkiinden başlayarak Gümüşkavak eski yolu, Gümüşkavak Yaylası, Kodyan mevkii ve Kuzu Pınarı bölgesinden Posof merkezine uzanan alanda yürüyüş yolları, yaban hayatı gözlem noktaları ve seyir teraslarını oluşturarak ilçe turizminin gelişimi sağlayacağız. İlçe merkezinde kapalı pazar alanı oluşturarak Posoflu üreticilerin ürettiği organik ürünlerin haftanın belirli günlerinde alıcısı ile buluşmasına öncülük edeceğiz.

POSOF FASULYESİNE COĞRAFİ İŞARET

Ekonomik değeri yüksek, ilçemizin endemik ürünü olan Posof fasulyesi ile ilgili coğrafi işareti almak için çalışmaları başlattık. Projenin Türk Patent ve Marka Kurumu'nda takipçisi olacağız. Ağır kış şartları, artan yakacak fiyatları ilçemize doğal gazın gelmesini zorunlu kılmıştır. Yeni dönemde ilçemizin bu kronik sorununu mutlaka çözeceğiz.  Posof Belediyesi'nin en büyük gelir kaynağını oluşturan kum ocağına kapasiteye yetecek kadar bir RES ya da GES enerji santrali kuracağız. Bu santralin kurulumunu TKDK Hibe Programı'ndan sağlayacağız. İlçe Tarım Binası olarak yapılan ve yıllar sonra işlevini yitirdiği için yıktığımız binanın arsasına DAP projesinden Gençlik Merkezi (içerisinde spor, sinema, kültürel etkinlikler ve kapalı havuzdan oluşan kültür ve spor kompleksi) yapacağız”

BAŞKAN ULGAR 5 YIL BOYUNCA YAPTIKLARINI PAYLAŞTI

Başkan Cahit Ulgar Posof’ta 5 yıl boyunca yaptığını çalışmaları da anlattı. Ulgar, vaat edip gerçekleştirdiği projeleri şu şekilde açıkladı: “ Posof İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'nün kurulmasına katkı sunduk, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Posof semt sahasını yaptık.

Ardahan Amatör Kümede mücadele eden Posof Gençlik Sporun artık sürekli deplasmana gitmesini engelledik. İlçemiz gençlerinin spor yapma alanlarını ve imkânlarını genişlettik. Posof Belediyesi'ne ait Yurtbekler Köyü'nde bulunan Beylik Bahçe'yi (içi kırmızı elma bahçesini) DAP projesinden gerçekleştirdik. 40 dönüm üzerine kurulan bahçeye 1500 fidan dikimi gerçekleştirdik. Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan Posof Elması (içi kırmızı elma) coğrafi işaretini aldık. Mevcut garajın çevre düzenlemesini yaparak kullanılabilir hâle getirdik.

Ayrıca Orman İşletmesi'ne ait lojmanları kaldırarak yeni bir cadde ve oto park alanı oluşturduk. Mülkiyeti ilçemiz sakinlerine ait olan alanı kamulaştırarak Posof’un ihtiyacı olan küçük sanayi sitesinin inşaatını tamamladık. Çevre düzenlemesinden sonra hizmete açacağız. AKAK proje kaynağından 1,7 milyon TL'ye mal olan Posof Belediyesi Hayvan Pazarı'nı tamamladık. Yakında hizmete açacağız. İlçe Halk Kütüphanesi'ne ve Posof PTT Müdürlüğü'ne ait olan binaları alarak Posof Belediyesi, Posof dernekleri ve Posoflu iş adamları ile onardık.

Ardahan Üniversitesi'ne bağlı olarak Posof Meslek Yüksekokulu'nun 2016 yılında açılışını gerçekleştirdik. Yüksekokulumuz 3 bölüm, 130 öğrencisi ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Belediyemizin projelerini ve yatırım programlarını gerçekleştirmede en büyük engel olan arsa ihtiyacını karşılamak için 8000 metrekare alanı kamulaştırdık. Kamulaştırma bedelleri ilgililerin hesaplarına aktarılmıştır.”

BAŞKAN ULGAR: POSOF ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR

31 Mart yerel seçimlerinde Posof Halkının üzerine düşeni yine her zamanki yapacağını kaydeden Başkan Ulgar, “ Son seçimde AK Parti’nin yüzde 70 oy aldığı bir ilçedir Posof’umuz. Posof AK Parti’nin kalesidir. Diğer partileri kendime rakip olarak görmüyorum. Onların 7 günlük ömrü var, sonra çekip gidecekler. 31 Mart gecesi hem Belediyeyi alacağız hem de İl Genelinde 2-0 yapacağız. Bize kem gözle bakanlar yarın bavullarını toplayıp Ankara’nın yolunu tutacaklardır. Buna siz basın mensupları başta olmak üzere herkes şahit olacaktır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi onlar konuşur, AK Parti yapar. Bizim Posof’a daha katacak çok şeyimiz var. Her şey vatandaşlarımızla daha iyi olacak” diye konuştu.

 KİMSEYE BASKI UYGULAMADIK

 Cahit Ulgar, Posof’ta CHP’liler tarafından dile getirilen seçmene, ‘Belediye çalışanlarına baskı uygulanıyor’ şeklindeki söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını anlatarak, “Bu dedikoduları çıkaranların asıl amacı toplum üzerinde belki bu şekilde etkili oluruz çabası içerisine girmişlerdir. Bizim kimseye baskı kurma gibi bir durumumuz olmamıştır. Bunlar CHP’lilerin safsatasıdır. Daha önce AK Parti yüzde 70’le seçimi almıştır, bu sefer AK Parti olarak yüzde 75’le seçimi kazanacağız” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1684 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum