Reklam
Reklam

ULGAR: "KENTLERİMİZE FARKLI PROJELER KAZANDIRALIM"

ULGAR: "KENTLERİMİZE FARKLI PROJELER KAZANDIRALIM"
20 Mart 2021 - 22:18 - Güncelleme: 20 Mart 2021 - 23:09
Posof ilçesine kazandırdığı projelerle büyük başarılara imza atan Belediye Başkanı Cahit Ulgar, kopyacılık uygulamasına tepki gösterdi. Ardahan ve ilçelerinde benzer proje çalışmalarının olduğuna değinen Başkan Ulgar, İlçe Belediyelerin farklı proje üretmesi gerektiğine dikkat çekti.

Belediye çalışmaları hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Bahar mevsiminin başlamasıyla projelerini hızla hayata geçirmek için kolları sıvadı. Altyapı çalışmalarının 2021 sezonunda da devam edeceğini belirten Başkan Ulgar, devam eden diğer belediye yatırımlarının yanı sıra bu yıl içerisinde yatırım programlarındaki projelere start vereceklerini söyledi.

SİTE CAMİİ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

İlçe merkezindeki mevcut site camiinin yıkılarak yerine külliye tarzında yapılacak olan camiinin ilk kazmasının vurulduğunu açıklayan Başkan Ulgar: “Posof İlçemizde toplam dört adet cami var. Belediyemiz, İlçe Müftülüğümüz ve Posof Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin ortaklığı ile başlattığımız "Yeni Site Camii" projemizde bugün ilk kazmayı vurduk. Bu projemizde bizi yalnız bırakmayacağına emin olduğumuz hemşehrilerimizin varlığını bilmek bile bizi onurlandırıyor. Rabbim utandırmasın ve fırsat versin inşallah. Posof ilçemize modern bir hizmet kazandıracağız“ dedi.

EVİ VE AHIRI YANAN VATANDAŞ İÇİN SEFERBELİK

Posof’un Erim köyünde geçtiğimiz hafta bir vatandaşın evinde çıkan yangın sonrası vatandaşın ev ve ahırı yanarak kül olmuştu. Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ın belediye imkânlarını seferber ederek çalışma başlattı. Başkan Cahit Ulgar “Bugün İlçe Kaymakamımız, Ardahan Ziraat Odası Başkanı, SYDV ve diğer kurum yöneticilerimiz ile Erim Köyü'nde geçen hafta gerçekleşen yangında evlerini, eşyalarını ve hayvanlarını kaybeden ailemizi ziyaret ederek, acılarını nasıl hafifletiriz, zararlarını nasıl telafi ederiz, minik yavrularımızı ve ailemizi nasıl mutlu edebiliriz konularını değerlendirdik. Ayrıca kendilerine yapılacak olan yeni evlerinin yerini belirledik. Yardımsever vatandaşlarımızın yardımlarını ve yapılacak olan yardımların nasıl değerlendirileceğini istişare ettik. Acılarını elimizden geldiğince paylaştık. Buradan yardımlarını, dualarını esirgemeyen ve yardım edecek olan tüm hemşerilerimize ailemiz, şahsım ve ilçemiz adına teşekkür ederim” ifadesini kullandı.  

MESİRE ALANINDA DOĞA ZİYAFETİ PROJESİ

Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Posof Belediyemiz tarafından ilçenin turistik altyapısını güçlendirmek amacıyla Bungalov evlerin yapımının devam ettiğini açıklayan Başkan Ulgar, “Bildiğiniz gibi, Serhat Kalkınma Ajansı’na “Mesire Alanında Doğa Ziyafeti” projemiz mali destek almaya hak kazanmıştı. Türkiye’nin Gürcistan’a açılan sınır kapısı Türkgözü’ne ev sahipliği yapan Ardahan’ın Posof ilçesi, eşsiz doğası ve yöresel ürünleriyle önemli turizm destinasyonlarından biri haline gelmeye başladı. Eşsiz doğasıyla doğaseverlerin uğrak mekanı haline gelen Posof’a, ilçeden geçen Posof Çayı’nı da içine alacak şekilde rekreasyon, peyzaj, çevre düzenlemesi, 8 adet bungalov ev ve 1 adet restoran tesis inşaatı devam ediyor. Mesire alanın içinde bulunan Mesire Cami ise Belediyemizin imkanları ölçüsünde yenilendi. Doğruyol ve TOKİ mahallelerine ise altyapı götürmek için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 3063 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum