Reklam

Uğurlu, Lambiri üretimine başlıyor

Uğurlu, Lambiri üretimine başlıyor
17 Kasım 2019 - 13:34

Uğurlu Kereste Ürünleri ve Nakliyat firmasının sahibi Gürkan Uğurlu, Ardahan’da lambiri üretimi için makine parkurunu tamamladı.

Ardahan’da ilk defa lambiri üretileceğini ve kendi logosuyla bölgeye pazarlayacağını açıklayan Uğurlu, “ağaç sektöründe her türlü kapı, pencere, baza, mutfak dolabı, askı, gardırop ve arı kovanı üretimini gerçekleştiriyoruz. Üretimlerde sarıçam, ladin ve gürgen ağacı kullanmaktayız. Bölgenin ciddi ihtiyacı olan lambiri konusunda makinelerimizi kurduk ve fırınlama sistemiyle seri üretime başlayacağız” dedi.

Ağaç sektöründe 22 yıllık tecrübelerinin olduğunu açıklayan Uğurlu, yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle bu yıl tüm sektörlerde sıkıntıların yaşandığına dikkat çekti.

Uğurlu: “Ağaç sektörü bizim mesleğimizdir. Halka hızlı ve güvenli hizmet verebilmek için Nisan 2019 itibariyle Ardahan Küçük Sanayi Sitesi’nde Bin 500 dönüm üzerine Uğurlu Kereste Ürünleri ve Nakliyat firmamızı açtık. Alanında deneyimli personelimizle Ardahan’a en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz.  Ağaç ve kereste temini konusunda Orman Bakanlığı ve Orman Müdürlüğü prosedür ve politikalarına uygun ve resmi olarak devletin istihsal yöntemiyle kesinlikle çevreye, mili kaynaklara zarar vermeden üretim yapmaktayız. İş ve çalışma kültürümüzde olmazsa olmamız prensiplerimiz olan ahlak, dürüstlük, sadakat ve liyakate önem vermekteyiz. Ardahan ve bölge halkına çağın koşullarına uygun cevap verebilmek için sistemli bir şekilde çalışıyoruz. Ormanlarımızın korunması ve yangınların önlenmesi konusunda vatandaşın duyarlı ve bilinçli olmasını istiyoruz. Ardahan Orman Müdürlüğü, Ardahan genelinde seyrekleştirme ve sıklık konusunda düzenli çalışmalar yapıyor. Bölgemizde orman katliamı diye bir şey söz konusu değildir. Bağdaşen ve Yeniköy arasında çıkan yangının son yıllarda en büyük yangın olduğunu öğrendik, bu üzüntü verici bir durumdur. Ormanlar geleceğimizdir, bu yangını çıkaranlardan mutlaka hesap sorulmalıdır” dedi.

Ardahan Küçük Sanayi Sitesine kurdukları firmasını tamamen öz kaynaklarıyla yapıldığını ve hiçbir hibe alınmadığını da belirten Uğurlu Kereste Ürünleri ve Nakliyat firmasının sahibi Gürkan Uğurlu, Ardahan Küçük Sanayi Sitesi başkanı ve yönetimine meslek erbaplarının önünü açtığı ve iş imkanı sağladığı için teşekkür etti. Uğurlu,  Ardahan’da birlik beraberlik içinde her kesin bir birbirine saygı göstererek işini en iyi şekilde yapmasını temenni etti.

GÜRKAN UĞURLU KİMDİR?

Gürkan Uğurlu, 1977 Göle Kalecik Köyü doğumlu. İlk ve Ortaokul eğitim ve öğrenimini Aradan- YİBO’da, Lise eğitimini Ardahan Lisesi’nde tamamladı. Serhat Ardahanspor ve 23 Şubat Spor’ da amatör futbol oynadı. Ağaç ve orman konusunda müteahhitlik yapan Uğurlu, bünyesinde bir çok kişiye iş imkanı veriyor.

Bu haber 1780 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Özcan uğurlu
    7 ay önce
    Yolunuz açık olsun.Alah yardımcınız olsun.rnGüzel bir haber olmuş yerel medya çok önemli emeğinize sağlık.