Reklam

Türkoğlu'ndan Yılmaz'a ezan tepkisi: Ardahan'a gelme!

Türkoğlu'ndan Yılmaz'a ezan tepkisi: Ardahan'a gelme!
02 Aralık 2018 - 22:07

Serbest Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, ‘Ezan Türkçe okunsun’ diyen CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz’a sert tepki göstererek, “ Sakın Ardahan’a gelme, gelirsen dayak yersin” dedi.

Ömer Türkoğlu şu açıklamada bulundu: “Türkiye cumhuriyetinde laiklik din ile devlet işlerinin birbirine karıştırılmamasıdır. İslam ve din vatandaşın özgürce yaşadığı bir ortamdır. Bu ortamda bütün bu topraklarda yaşayan bütün toplumların kabullendiği örf anane ve gelenek vardır. Bu topraklarımızda yaşayan insanlarımızın örf anane geleneklerine kimse karşı çıkamaz ve çıkmadı da çıkması da yanlıştır. Toplumun örf anane ve geleneklerine karşı çıkılmadı ve topluma barışık yaşamamız lazım. Son dönemlerde benimde sevmediğim ve Ardahan’da istemediğim sözde solcu sözde milletvekili Öztürk yılmaz sen kimsin ezan Türkçe okunsun diyorsun toplumda geçmişten gelen gelenek ve görenek vardır. Sen ezan Türkçe okunmasını bırak..

Önce Musul konsolosu iken kaç gün rehin alındın kaç gün rehin kaldın bu rehine sürecinde neler yaşadın hangi ödünler anlaşmalar yapıldı bunları açıkla, delikanlı ve solcu sosyalist biriysen bunları açıkla!

Sen Türkiye cumhuriyetin namazı ezanı bırak da Ardahan ekonomik sorunlarına dön Posof Ilgar tünelini yapan müteahhit işi bıraktı gitti neden muhalefet milletvekili olarak orada bir basın açıklaması yapmadın

Çıldır Ardahan duble yol çalışması neden yavaşlatıldı, Ardahan göle yolu neden bitmiyor.

Orhan Atalay’a neden bu konuda hesap sormuyorsun, hesap sormuyorsun ezan Türkçe okunsun gibi absürt açıklamalarla popülist politika mı izliyorsun?

Sosyal demokratlara hizmet eden yıllarını veren siyasilerimiz dururken sen kimsin ki paraşütle CHP Ardahan milletvekili oldun ve CHP merkez karar yönetimine seçildin merkez karar yönetiminden ayırdılar diye CHP ye yükleniyorsun? Ve CHP genel başkanına sıkıysa beni partiden ihraç et diyorsun?

Bende Ardahan’dan Ömer Türkoğlu olarak sana sesleniyorum ey Öztürk yılmaz CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’na beni partiden ihraç et demeyi bırak da sen ırakta Musul büyükelçisi iken nasıl rehin alındın? Rehin süresince neler yaşadın delikanlı isen sosyal demokrat isen sözde solcu değilsen rehine kaldığın günleri açıkla? 

Açıklamazsan namertsin, delikanlı değilsin ve rehine kaldığın İŞİD’lerin elinde neler yaşadığını çık delikanlıca kamuoyuna açıkla, sende şeref haysiyet onur varsa açıkla, açıklamazsan Ardahan gelme Ardahan gelirsen ilk tokadı ben sana sosyal demokrat olarak atacağım.

Sosyal demokratların dini imanı ve İslam’ı konusunda açıklama yapman senin kişiliğini ortaya koyuyor. Bu konularda sakın Ardahan adına açıklama, Ardahan ismini ağzına alma, Ardahan’ın adını kötüleme çünkü Ardahan sosyal demokrat, devrimci, dini duyguların bilen bir şehirdir. Ardahan ismini de sakın ezan Türkçe okunsun diye siyasette kendi egonu tatmin edeceksin diye dini duygularımızı ve ezanı lanse etme.  ARDAHANIN ŞEHRİNİN GURURUYLA OYNAMA ÖZTÜRK EFENDİ!”  

Bu haber 1161 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necmettin yikilmaz
    1 yıl önce
    Ne zamanda beri dayakçı olmaya başladın Ömer bey ayreten bu soruları sayın Aralaya sorman gerekir ardahanın kalkinmasina en büyük etken siyasetcilerdir