Reklam

Türkiye'ye örnek dernek

Türkiye'ye örnek dernek
21 Mayıs 2020 - 20:57

Merkezi İstanbul’da bulunan ve 2012 yılında kurulan Ardahan Gürçayır Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da ayrım gözetmeden ülkenin farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Başkanlığını Hikmet Şero, yardımcılığını ise Sermat Aydın’ın üstlendiği Gürçayır Derneği, sosyal sorumluluk adı altında önemli hizmetlere imza atıyor.

Kurulduğu günden itibaren örnek bir birliktelik içerisinde hareket eden Gürçayır Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, şimdiye dek başta kendi köylüleri olmak üzere maddi geliri düşük olan tüm vatandaşlara umut kapısı oldu.

“Bir Olalım İri Olalım Diri Olalım” sloganıyla çıktıkları yolda şu ana kadar 200 ailenin gıda, giyim ve maddi anlamda her türlü yanında olan derneğin faaliyetleri hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan başkan Hikmet Şero, “Dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız bundan sonrada sürecek” dedi.

Yardımsever köylülerinden de aldıkları destekle yoksulları sevindirdikleri için memnun olduklarını dile getiren Şero, devamında şunları söyledi: “Yurdun dört bir yanına göç eden köylülerimizle birlikte yaklaşık iki binlik nüfusumuz var. 2014 yılında Bingöl il Emniyet Müdürlüğü yaparken uğradığı silahlı saldırı sonucu gazi unvanı alan Atalay Ürker’in yanı sıra  “Hoşçakal Yarın”, “Işıklar Sönmesin” ve “Lal Gece” gibi unutulmaz film ve yapımları sinemaseverlerle buluşturan usta yönetmen Reis Çelik gibi değerlere sahip olduğumuz için Gürçayırlılar olarak ayrıca onur duyuyoruz. Sosyal aktivite anlamında Mayıs ayı içerinde Edirne, Ahıska ve kendi bölgemize yönelik yapmayı düşündüğümüz gezilerimizi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle erteledik. Dünyada hayat normale döneceği zaman bu gezilerimizi yapacağız. Köyümüzde Atalay Ürker Kültür Evi ve Misafirhane inşaatına başlamak ve aynı zamanda 1. Gürçayırlılar Şenliğini düzenleme gibi hedeflerimiz var.”

Haber: Özgür Evliyaoğlu Ardahan Haber
 

Bu haber 582 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sermat aydın
  1 hafta önce
  Kıymetli hemşerilerim geçirdigimiz bu zor bir dönemde dernek olarak başkanımız hikmet şero ve dernek yöneti mi olarak köylülerimizin sıkıntılı birileri varmı diye bir araştırma yaptık İstanbul olarak düşünmedik türkiyenin her yerine ulaştık ve tespit etik nasıl yardımları ulaştırma çağımız bir fikire vardık her bölgeye birer temsilci bulduk bu temsilci köylülerle birlikte herkesin ne ihtiyacı varsa onagöre hareket etik kurmaya ve ya nakit yardım yaptık bu çalışmayı genele nasıl yayarız diye aramızda konuştuk bir ad koyalım hayde gürçayır bir olalım diri olalım diri olalım gurupta paylaştık tabi çiğ gibi büyüdü bizde kavurucu vuruşun gölgesinde çok güzel bir çalışmayıla başarıyla yerlerine ulaştırmanın mutluluğu içinde ve sevgili gazeteci aekadaşlarda bizleri örnek köy olarak tanıtılar 2 yıl öncede 56 köy arasında en başarılı köy olarak ardahan federisiyonu seçmiştir ve bu vesileyle dernek başkanı adın ve yönetimi adına ben ikinci başkan olarak kıymetli gazeteci arkadaşlara Oskan bey
 • İSMAİL ÜLKER
  2 hafta önce
  Birliğmiz daim olsun değerli kardeşlerim yolunuz açık olsun
 • Nimet çınar
  2 hafta önce
  Derneğimize yürekten teşekkür ediyorum.