Reklam
Reklam

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ DÖNEM BAŞKANLIĞI ARDAHAN'DA

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ DÖNEM BAŞKANLIĞI ARDAHAN'DA
07 Nisan 2021 - 16:32
Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde yapılan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Nisan ayı toplantısında yeni dönem birlik başkanlığına oy birliğiyle Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan’ın getirilmesine karar verildi.

BALIKESİR’DEN ARDAHAN’A BAYRAK TESLİMİ

Türkiye geneli 190 üyesi bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği, pandemi nedeniyle Kasım ayında devir teslim töreni yapılacak. Dönem Başkanlığının Ardahan’a fili olarak geçerken, Sekretaryanın Kasım ayına kadar Balıkesir Kent Konseyi tarafından sürdürülecek.

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI BURAK TAŞTAN, HEM GÜLDÜRDÜ HEMDE MESAJ VERDİ

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un da katıldığı Ankara Ticaret Odası (ATSO)’nun ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta Başkentte yapılan Nisan ayı Türkiye Kent Konseyleri Birliği toplantısına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a kent konseylerinin çalışmaları hakkında bilgi veren Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Burak Taştan, Ardahan’ın bürokrasi konusunda yaşadığı sıkıntıları da dile getirdi. Geçmişten günümüze yaşanan bu sorunları mizahi bir dille anlatan Başkan Taştan yaptığı konuşmada şunları aktardı; “Ardahan ilimizde bürokrat atamalarında yıllardan beri sıkıntılar yaşıyoruz. Örneğin Ardahan’da 15 yıldır asaleten Kültür ve Turizm Müdürü atanmamış, bu kurum vekâleten yürütülmektedir. Bu durumu izah etmek için bir anımızı anlatmak istiyorum sizlere, Ardahan’dan bir heyet Ankara’ya giderek Vali atamasının neden yapılmadığını o zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek istiyorlar. Başbakan ile randevu alan Ardahan ekibini kabul eden Erdoğan, Ardahan’dan gelen ekibin şehre yatırım talebinde bulunmasını beklerken, atanmayan bürokrat talebini duyunca çok şaşırmış ve konuyla hemen ilgileneceğini söylemiştir. Bu örnekte olduğu gibi bizler Ardahan’ın göç ve istihdam konusunu konuşmamız gerekirken, halen daha vekâleten yürütülen kurumları konuşmamız illerimiz için bir zaman kaybıdır. Bizim Ardahan halkı olarak sizlerden talebimiz ilimize asaleten bir Kültür Müdürünün atanmasıdır” açıklamasında bulundu.

TAŞTAN: ARDAHAN’IN SORUNLARINI DOSYA HALİNDE BAKAN YARDIMCISINA SUNDU

Doğu Ekspres treninin Ardahan’a mutlaka gelmesi konusunda da Bakan Yardımcısı Yavuz’dan talep de bulunan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Burak Taştan, toplantı sonrası Ardahan için hazırlamış olduğu talep ve sorunlar konusundaki dosyayı Bakan’a sundu.
 
Bu haber 953 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    2 gün önce
    Süper bir haber...Sonra ????..Yani ne olacak,neyi çözecekler ?? Kaz top***tıları dışında tabi..