Reklam
Reklam

TÜRKGÖZÜ'NDE TÜNEL İSYANI

TÜRKGÖZÜ'NDE TÜNEL İSYANI
13 Şubat 2021 - 14:28 - Güncelleme: 13 Şubat 2021 - 14:45
Önümüzdeki aylarda başlanılması planlanan Türkgözü Sınır Kapısı modernizasyon çalışmaları için heyecanlı bekleyiş sürerken, umutlar ve gözler Ilgar Dağı Tünel projesinin yeniden başlamasına yöneldi.

Özellikle pandemi salgınıyla yoğun bir tır trafiğine kavuşan Türkgözü Sınır Kapısı, Türkiye’yi Gürcistan üzerinden Kafkaslara bağlarken, Ardahan’a komşu ülke olması nedeniyle daha büyük önem taşıyor.

Türkgözü Sınır Kapısında cafe ve lokanta işletmeciliği yapan Volkan Bozkır ve Tır şoförleri, her şeyden önce Ilgar Dağı Tünel projesinin başlaması ve hatta bitirilmesi için çalışmaların sürdürülmesini şiddetle istiyorlar.

Ardahan’ın kalkınması, Posof ve Çıldır ilçelerinin gelişmesinin en önemli kaynağının sınır ticaretine bağlı olduğunu dile getiren Bozkır: “Karadeniz’de yapılan binlerce tünel varken, Ardahan sınırları içerisinde toplam 3 tünelin bitirilmemesi heyecanımızı ve moralimizi bozuyor. Ardahanlı Milletvekilleri, STK başkanları ve siyasi parti temsilcileri bir olup beraber olup bu işlere odaklanmalarını istiyoruz. Tünellerin başlaması ve ödenek çıkarılması konusunda yetkililer elini masaya vurmalı ve Ardahan’ın hakkını koparmalıdır. Posof Türkgözü Sınır Kapısı’nda 7/24 saat, internet, yazıcı, fotokopi yemek ve konaklama hizmetlerini veriyoruz” dedi.

Türkgözü Sınır Kapısı’nda iş ve işlemlerin yavaş sürdüğünü ileri süren bazı tır şoförleri ise, sınır kapısında yeterli bakım ve temizliğin yapılmadığını,  kapı girişinde çöplerin alınmadığını, yoğun toz ve çamura maruz kaldıklarını dile getirdiler.
Bu haber 2107 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum