Reklam
Reklam

Türk siyasetine damga vuran Öğüt'ten önemli mesajlar!

Cumhuriyet Halk Partisi 22.23 ve 24 Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt,  yeni yıl mesajı yayınladı.

Türk siyasetine damga vuran Öğüt'ten önemli mesajlar!
03 Ocak 2017 - 20:39 - Güncelleme: 03 Ocak 2017 - 21:10

   Türk siyaset tarihine damga vuran, yaptığı eylemlerle kamuoyunda büyük ses getiren, çıkışlarıyla gündem yaratan, Türkiye’de bir ekol haline gelen, Ardahan’ın markası ve unutulmayan yüzü Milletvekili Ensar Öğüt, yeni yıl mesajında 2016'nın pek çok üzüntü verici hadisenin üst üste yaşadığımız bir yıl olduğunu belirterek,"2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyamıza güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum" dedi.

       2016 yılının, demokrasi, hukuk, ekonomi, eğitim, iç güvenlik ve dış politika alanında yaşan zorluklarla geçtiğini kaydeden Öğüt, “Ancak biliyor ve inanıyoruz ki her yeni yıl umutların tazelendiği, yepyeni bir başlangıç demektir” görüşünü dile getirdi.

  TERÖRE BU ÜLKE BOYUN EĞMEYECEK 

    İstanbul Ortaköy’de yılbaşı gecesi yaşanan terör saldırısını kınayan Milletvekili Ensar Öğüt, “ Ülke olarak büyük umutlarla yeni yıla girmeye hazırlanırken İstanbul Ortaköy’de umutlarımızı söndü-ren, yüreğimizi yakan, hepimizi derin üzüntüye boğan, 39 insanın can verdiği yeni bir terör saldırısı ve katliamla karşı karşıya kaldık. Ülkemizde uzunca bir süredir var olan nefret iklimi, farklı yaşam tarzlarına yönelik ötekileştirme anlayışı, yılbaşı kutlamalarına karşı alınan tavır, yapılan açıklama ve yayınlar bu alçak terör saldırısına zemin hazırlamıştır. 

     Her türlü terör saldırısını üst akla havale eden yöneticiler maalesef ülkemizin terörün açık hedefi haline gelmesini engelleyecek önlemleri almaktan uzak kalmıştır. Son bir yıldır yaşanan, yüzlerce insanımızı kaybettiğimiz, güvenlik kuvvetlerimizi şehit verdiğimiz terör saldırılarının hiç birisinden sonra sorumluluk duyup hiç kimse istifa etme erdemini gösterm-emiştir. Ülkemizi yönetenlere düşen en büyük görev; bu terör saldırılarını yapanları, planlaya-nları, arkasınd-aki karanlık odakları bir an önce ortaya çıkarıp, adalet önünde hesap sormaktır.  Ülkemizi birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bir arada tutan en önemli kurucu değerimiz olan Cumhuri-yetimize ve laiklik ilkesine her zamankinden daha fazla sarılmamız gerekiyor.

Herkesin istediği şekilde yaşayacağı, istediği şekilde inanacağı, inanç ve ibadet özgürlüğünün güvencede olduğu bir ortamda birlik ve beraberlik vurgusu bir anlam taşıyacaktır. Ortaköy’de yaşanan alçak terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.
 
  MUSTAFA KEMAL’İN YOLUNDAN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  Her şeye rağmen 2017 yılına girilmesiyle beraber huzurlu ve mutlu bir geleceğe taşıyacak yeni bir yolculuk başladığına dikkat çeken Öğüt, “Biz, ‘İmkânsız’ denilenlerin mümkün, ‘hayal’ denilenlerin gerçek olduğunu gösteren bir tarihe sahibiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Anadolu’nun yaşadığı en umutsuz dönemde yaptığı ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ çağrısının yol göstericiliğinde yürüyeceğiz. Demokrasi, hukuk, özgürlük ve eşitlik mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Türkiye’yi birinci sınıf demokrasiyle hep birlikte taçlandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2016 yılında başta şehitlerimiz olmak üzere kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor; 2017 yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum” diye sözlerine son verdi.


Bu haber 1373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum