Reklam

TKDK, GİRİŞİMCİLERE 30 MİLYON TL HİBE SAĞLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ardahan İl Koordinatörlüğü tarafından 17 Mayıs 2017’de Kafkas Arı Otel’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TKDK, GİRİŞİMCİLERE 30 MİLYON TL HİBE SAĞLADI
23 Mayıs 2017 - 23:35

Toplantıya İl Koordinatörü Yusuf Güder, IPARD II 1. Çağrı kapsamında sözleşme imzalamaya hak kazanan başvuru sahipleri, danışmanlar ve potansiyel faydalanıcılar katıldı.

      Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve TKDK tanıtım filminin ardından açılış konuşması yapan Güder; “ IPARD I programını başarıyla tamamlayarak 78 projeyle sözleşme imzaladık. Bu sözleşmelerin yatırım tutarı 55 milyon 692 bin 551,16 TL olup ödenen hibe tutarı ise 21 milyon 114 bin 390,20 TL’dir. IPARD II kapsamındaki ilk çağrı ilanıyla birlikte ise 65 proje başvurusu aldık. Toplam yatırım tutarı 15 milyon 242 bin 43 TL, ödenecek maksimum hibe tutarı 9 milyon 924 bin 175,09 TL olan 23 proje sözleşme imzalamaya hak kazandı. " dedi.  

   AMACIMIZ SÜRDÜREBİLİR TESİSLERİ ARDAHAN’A KAZANDIRMAK

     Ardahan'da projelerden faydalanmak isteyenlerin özellikle dikkat etmesini istedikleri konuların başında sözleşme hükümlerine bağlı kalmaları oluğuna vurgu yapan İl Koordinatörü Güler, "Kurumumuzun amacı Ardahan’a nitelikli ve sürdürülebilir tesisler kazandırmaktır. Yatırımların uygulama sonrası dönemde atıl vaziyette kalması ve amacına hizmet etmemesi görmek istemediğimiz durumlardır. Faydalanıcılarımızın bu konuda hassasiyet göstermesi temennimizdir. Kurum olarak gerek ödeme öncesi gerek uygulama sonrası dönemde faydalanıcımızın yanındayız. Şimdiden sözleşme imzalayacak olan başvuru sahiplerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

    Kurum uzmanlarının bilgilendirmesiyle devam eden program, sözleşme imzalamaya hak kazanan başvuru sahiplerine taslak sözleşmelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Bu haber 1616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum