Reklam

Teşekkürler Müjgan Eminoğlu!

Teşekkürler Müjgan Eminoğlu!
29 Ekim 2019 - 11:42

Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Müjgan Eminoğlu’nun girişimleri sonucu “Akıllı Sınıflar” projesinin açılışı Vali Mustafa Masatlı, Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Halk Eğitim Müdürü Mesut Yolcu ve okul idarecileri tarafından yapıldı.  

Ardahan’da bir ilk olan ve çocukların analitik düşünme, bütüne bakma, problem çözme ve zeka gelişimine önemli katkı sağlayacak akıl ve zeka oyunları sınıfları hakkında açıklamalarda bulunan Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Müjgan Eminoğlu:  “Ardahan Halk eğitim Merkezi, Damal Halk Eğitim Merkezi ve (YİBO )  Merkez Halit Paşa ilköğretim okulunu kapsayan ve uzun soluklu bir proje olması anlamında bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

Halkın duyarlılığıyla daha da anlamlı olan bir projenin proje yürütücü ortağı ve sponsorluğunu yürüten Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Müjgan Eminoğlu, örnek olması açısından harika bir proje yürütürken, projede halkın ve bürokrasinin tek vücut olarak projeyi desteklemeleri ve sürdürülebilir olması ise anlamlı bulundu.

Öğrencilerin ivedilikle zeka oyunları yarışlarına hazırlamaya hevesli öğretmenlerimizin olduğunu ve böyle bir projeye bölgenin çok ihtiyacı olduğunu aktaran Eminoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Halkın yoğun talebiyle karşılaştık. Eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekerek, daha birçok okulumuzun bu materyallere ihtiyacı var. Projeye ivedilikle destek bekliyoruz. Halk Eğitim Merkezinde halka açık ücretsiz kurs kayıtları başlamış hatta ilk sınıflar için kontenjanlar dolmuştur. Projemize katkı sunan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Bu haber 1930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Çelik
    7 ay önce
    Teşekür ederiz müjgan hanıma ve vali beyin eğitime önem vermesini destekliyoruz