Reklam
Reklam

TEHLİKELİ BİR CİSİM YAKLAŞIYOR!

TEHLİKELİ BİR CİSİM YAKLAŞIYOR!
06 Ocak 2021 - 00:02
132 milyon dolar kara para aklandığı iddiasıyla hakkında gözaltı kararı verilen SBK Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye'ye dönmekten vazgeçti. Firari şüpheli Korkmaz, işlerini bahane ederek dönüşünü erteledi. Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın sponsorluğunda geçtiğimiz yıllarda öğrencilere hediyeler dağıtmıştı. AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ise, 12 Aralık 2019 tarihinde yardım alan Ardahanlı öğrenciler kara parayı aklama aparatı olarak mı kullanıldılar” şeklinde açıklama yaptı. Çimdi ortalık karıştı. Taraflar nasıl bir cevap verecekler?

ATALAY, AÇIK AÇIK SORDU? KARA PARAYI KİM AKLADI?

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “12 Aralık 2019 tarihinde yardım alan Ardahanlı öğrenciler kara parayı aklama aparatı olarak mı kullanıldılar” diye sordu.

Milletvekili Atalay’ın yaptığı basın açıklaması: “Yetkilileri zamanında ısrarla uyarmama rağmen birileri valilikten aldığı izinle 12 Aralık 2019 tarihinde Hoçvan’ın bazı köylerinde öğrencilere kılık-kıyafet dağıtımı yapmış ve onlara Sezgin Baran Korkmaz adında bir ´iş adamına´ koro halinde teşekkür ettirip yerel ve ulusal basında da haber konusu yaptırmıştı. Şimdi İstanbul Başsavcılığı’nın başlattığı tahkikat sonucunda mallarına el konulan, yetkilileri hakkında tutuklama kararı verilen, bazılarının tutuklandığı, bazılarının ise yurt dışına kaçtığı SBK Holding’in, bünyesindeki birçok paravan şirket aracılığıyla kara para aklayan bir mekanizma olarak çalıştığı ortaya çıktı. Ardahan Milletvekili olarak soruyorum: ´Yoksa Ardahanlı öğrenciler de (ABD Hazinesi’nden çalındığı bizzat failleri tarafından itiraf edilen) o kara parayı aklama aparatı olarak mı kullanıldılar? Konunun idari ve adli açıdan incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ardahan Kamuoyuna saygı ile duyurulur”.
 
Bu haber 3961 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mehmet avşar
  6 ay önce
  bırak git artık atalay
 • Posoflu
  6 ay önce
  Ardahan da ben şahsım adıma doğru memleketini insanlarını seven bir vekil daha görmedim Sn ORHAN ATALAY Ardahan’da her kesimce sevilen sayı*** olmuştur.