Reklam
Reklam

TDP'NİN KALBİ ÖZKAN ERCAN, İSTİFA ETTİ

TDP'NİN KALBİ ÖZKAN ERCAN, İSTİFA ETTİ
12 Haziran 2021 - 22:20
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan yardımcısı Ardahanlı Özkan Ercan, partisinden istifa etti. Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan yardımcısı hemşehrimiz Özkan Ercan, TDP’nin Doğu Anadolu bölgesinde başarılı teşkilatlanma çalışmalarına imza atmıştı.

EN DEMOKRATİK PARTİDE DEMOKRASİ EKSİKLİĞİ

İstifa hakkında açıklamalarda bulunan Ercan: “20.12.2020 tarihinde Kurulan Türkiye Değişim Partisinde bulunan Genel  Başkan yardımcılığı görevimden, MYK üyeliği ve parti kuruculuğundan istifa ediyorum. Parti içerisinde hiyerarşinin, emeğe saygının olmaması, sağ ve sol kavramlarını birleştiriyoruz denmesine rağmen gidişatın bu şekilde ilerlememesi defalarca istifa etmeyi düşünmeme neden olmuştur. Ancak her defasında ülkem adına belki bir şeyler yapabiliriz, mücadele edersek üstesinden geliriz düşüncesi beni geri çekmiştir. Ancak gittikçe durumun daha da vahim bir hale geldiğini gördüğümde bu kararı almak kaçınılmaz hale gelmiştir. Eksiklikleri, yanlışları defalarca söylememe rağmen yönetimin dikkate alması gerekirken, sıkıntıları diğer parti kurucuları ile paylaşmam partiyi yöneten genel sekreterlik birimini rahatsız etmiş, dolayısıyla tarafıma karşı çirkince tavırlarda bulunmaya başlamışlardı. Yola çıktığımız ilk günden bugüne kadar verdiğim emekleri hiçe sayarak özgürce fikrimi beyan ettim diye parti genel sekreterinin şahsıma ve onuruma dokunacak hareketlerde bulunması bardağı taşıran son damla olmuştur. En demokratik  parti sloganıyla yola çıkan bir partide özgürce fikir beyan etmek bile suç sayılırken, güzel ülkemizde ne zaman özgürce konuşabileceğimizi çok merak ediyorum. Düşünemediğimiz, konuşamadığımız, her eleştiriyi suç bilen bir sistemi kabul etmediğimden istifa kararımı almış bulunmaktayım” dedi.

Öte yandan,  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan yardımcısı hemşehrimiz Özkan Ercan’ın istifası, partide ciddi rahatsızlık yaratırken, Ardahan’da da derin üzüntüye neden oldu.
Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum