Reklam
Reklam

TAŞTAN, 19 MAYIS'TA SORUNLARA DEĞİNDİ

TAŞTAN, 19 MAYIS'TA SORUNLARA DEĞİNDİ
19 Mayıs 2021 - 18:37
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığı tarafından Milli Egemenlik Parkında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı. 

Etkinliğe CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ve partililer katıldı. Çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Taştan, ülkenin genel sorunlarına değindi. Taştan: "19 Mayıs aynı zamanda yarınları aydınlatan dünya ezilen halklarının ve Türkiye halkının Emperyalist güçlere karşı bir başkaldırışıdır” dedi.

Başkan Taştan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bugün Ulusal bağımsızlığımızın temelinin atıldığı 19 Mayıs 1919´ un 102.Yıl Dönümünü kutladığımız Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını gençlerimizle ve halkımızla kutlamak için buradayız. 19 Mayıs aynı zamanda yarınları aydınlatan dünya ezilen halklarının ve Türkiye halkının Emperyalist güçlere karşı bir başkaldırışıdır. 19 Mayıs 1919 geldiğinde ülke emperyalist ülkeler tarafından paylaşılmış fiili işgaller gerçekleşmiş padişah ve Osmanlı hanedanlığı emperyalist güçlerin baskısına boyun eğmiş ve teslim olmuştur, işte ülke bu durumda iken Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 bandırma vapuruyla Samsun´a çıkarak emperyalist güçlere karşı kurtuluş savaşının ilk adımını atmıştır. O gün başlatılan ulusal kurtuluş savaşı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde halkımızın olağanüstü azmi kararlılığı ile başarıya ulaşmıştır. Çetin ve zorlu mücadele sonucu Cumhuriyet kurulmuştur.

19 yıllık AKP iktidarı sürecinde ülkemizin birlik ve beraberliğini temsil eden değerlere karşı bilinçli ve giderek artan saldırılar sürmektedir. Hangi engelleri koyarlarsa koysunlar biz buradayız. Bütün Türkiye ile meydanlardayız halkımızla birlik ve beraberlik anlayışımızı simgeleyen günlerimizi her zaman anacak ve kutlamaya devam edeceğiz. Bu gün bir kez daha görevimiz Cumhuriyeti, demokrasiyi 19 Mayıs 1919´un 102. Yılına sahip çıkmaktır ve kutlamaktır. Değerli basın mensupları değerli Ardahanlılar, değerli arkadaşlarım 19 yıllık AKP iktidarının ülkemizi ekonomik, siyasi ve uluslar arası ilişkiler açısından getirdiği nokta ne yazık ki çok kötü bir durumdadır.

Artan işsizlik, düşük ücretler, yanlış ekonomik politikalardan dolayı enflasyonun ve dövizin artması, halkın alım gücünün düşmesi, 45 milyonun üzerinde insanın açlık sınırında yaşadığı, işsizliğin had safhada olduğu, tarım ve hayvancılığın çöktüğü, üretim ekonomisi değilde tamamıyla tüketim ekonomisine geçildiği  görülmektedir.  Pandemi döneminde süreç iyi yönetilmediği bugün çoğu ülkenin pandemiden çıktığı ancak bizim ülkemizde halen daha nüfusun çok az bir kısmı aşılandığı geriye kalan nüfusunun aşıyı beklediği, pandemi sürecinde güne birlik geçim sağlayan insanların ve esnafın bittiği, işini ve iş yerini kaybeden insanların intihar ettiği görülmektedir. Buna benzer yüzlerce binlerce sorunların yaşandığı ülkemizde maalesef ki geçmişte coşkuyla kutlanan bayramlar maalesef bugün kutlanamaz hale getirilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bayramların coşkuyla sevinçle kutlanacağı, herkesin işi, aşı olacağı öğrencilerimizin bilimsel eğitim alacağı, medya ve basınımızın özgür olacağı, hukuk ve adaletin bağımsız olacağı, tüketen değil üreten toplumun geliştirilmesi için politikaların üretileceği en önemlisi, devletin öz kaynaklarını beşli çeteye değil  eşit bir şekilde halkımıza verilecektir. Liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Umudum Gençliktedir” sözünden hareketle bütün gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum” diye konuştu.
Bu haber 825 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Ardahanlı
  2 ay önce
  Eski CHP deki yönetimdeki değerli insanları özledik arar olduk parti içinde ailesine kendine tek bir çıkar gözetmeksizin parti için mücadele veren insanlar vardı şu an tersi var tersini görüyoruz adam esnaf yıllarca CHP de çıkarı için yapmadığı şey kalmıyor Allah çene vermiş hep aynı şeyleri konuşuyor konuşuyor CHPliyim havası veriyor icraat yok tepki alıyor sadece insanları soğutuyor partiden eleştirmekle bir yere varılmaz yapmakla varılır memleketimde siyaset yapanlar bunu anlayamadı her kesimce eleştiriyi yorumcular yapıyor zaten tv kanallarında sen icraate bak memleketten insanları nasıl kaçırtamayız nasıl mutlu ederiz DİE mücadele ver eleştiri Salı günleri genel başkanları yapıyor tv de yorumcular yapıyor benim esnaf abim sana ne oluyor :) memleketin seçilmiş insanları siz memleketi nasıl hoşnut ederizi eleştirseniz birazda güzelim mahalle var kalenin yanı başında çöplük içinde orayı nasıl kalkındırırız nasıl bir konuma getiririzi eleştirirseniz güzel olucak ama nerede gerçekten mahalle güzel ama berbat ben Karagölde oturuyorum oralara gidiyorum şayet gezmeye önü açık mahalle bizim mahalledeki yatırımlar o mahallede olsaydı orada ikamet ederdim ama gelişmesi zaman alır bu halde siyasetçileride mahalle için mücadele vermemiş öncülük edilmemiş sn Faruk Göksoy mücadele vermiş sadece o olmuş olsaydı halen daha Eminimki O mahalle gelişime açılmıştı tıpkı Karagöl mahallesi gibi dahada güzel yatırımlara açık bir mahalle merkezi Ardahan’ın tek dileğim her mahallede Ardahan’da yaşayanlar temiz yaşasın.
 • Atakan sevgi
  2 ay önce
  insanların ekmeğine çok köstek o***ların partisi şimdi ya***cı durumuna koyarlar beni biliyorum yorumdan dolayı ama gerçekleri bu köstek olmak insanlara akp yi eleştirirler ama kendilerindeki fazlasını görmezler hırs hırs var CHP de evet partide ön p***da görünüpte şahsi çıkarı için mücadele yapan çok var kendilerini çünkü belli ettiler artık insanlar görmüş yorumlara bakıncada anlaşılıyor yazık gerçek CHP liler nerede neden yoklar partide 10 yıl öncesi çok iydi gerçekten samimi insanlar görürdük şuan tersi menfaatçi insanlar görüyoruz üzücü durum C halk partisi için Allah gazetecilerden razı olsun yoksa başka türlü yorum yapamıyoruz CHP ye gidipte ama kafamdaki tek soru eski CHP liler nerede neden yoklar neden gittiler neden uzak durmayı tercih ediyorlar ???.......
 • Gürsel
  2 ay önce
  GERÇEKTEN ŞÖYLE BİR CHP YE BAKIYORUM DA ESKİ CHP DE GERÇEK CHPCİLER VARMIŞ ŞUAN HEP MENFAAT OLMUŞ ÇIKARCI İNSANLAR VAR ŞUAN Kİ YÖNETİM BU İÇERİSİNDEKİ ÜYELERDE BELLİ BABALI OĞULLU NASIL NEREDEN NE KOPARIRIZ PEŞİNDE MENFAAT YANE BU ŞEKİLDE ONLAR UZAK DURMADIKÇA CHP BİR AMACA ULAŞAMAZ BİZ HERŞEYİN FARKINDAYIZ UZAĞIZ DA İZLİYORUZ SADECE...
 • Halkın sesi
  2 ay önce
  Aydın insanlar aklı hür vicdanı hür partililer sizin de bayramınız kutlu olsun ama size bu halk birdaha şans vermeyecek vermez de eleştirdiklerinizi aratmayacaksınız fazlasını yapacak gibisiniz şuan zaten partiden insanları kaçırtan kişilikler oluşmuş insanları nefret ettirdiler kendilerinede partiyede önce onlar uzaklaştırılsın partiden tavsiyemdir dayı dayı diyenler önde yürüyenler siz varya partiden ençok nefret ettirende siz oldunuz.
 • Gülseren
  2 ay önce
  Oyumu vermeyeceğim bende çevremde oy vermeyeceğiz kendilerini gerçekten aştılar insanları *** yerine koydular akıllarıncada devam ediyorlar halen dahada kimse *** değil CHPde ön p***daymış gibi görünüpte menfaat çıkarlarına çalışanlar var halk bunları gördü artık gülüyoruz şuan cvp sandıkta en güzel şekilde verilecektir çakma CHP lilere menfaatçi insanlara yazık yazık yazık gerçekten.