Reklam

Suat Bora'dan önemli açıklamalar

Suat Bora'dan önemli açıklamalar
15 Eylül 2018 - 19:32

Milliyetçi Hareket Partisi 25. 26.  ve 27. Dönem Ardahan Milletvekili Aday Adayı, Bora İnşaat Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Suat Bora, Ardahan’ın geleceği ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ardahan’ın küçük ve şirin bir il olduğuna değinen Bora, STK ve kanaat önderlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulacak bir heyetle Ardahan’ın sorunları tartışılacak, çözüm önerileri masaya konulacak, yapılması gereken plan ve projeler hayata geçirilmesi için çeşitli panel ve çalıştaylar gerçekleştirilmelidir.

 ARDAHAN-PEKİN KARDEŞ ŞEHİR PROJESİ

Ardahan ile Çin’in Pekin Başşehriyle kardeş şehir konusunda büyük bir çalışmasının olduğunu kaydeden Bora, “Bu projeyle Ardahan’a 10 milyon dolarlık bir yatırım gelecektir. Bu projeyi Başkan Köksoy’a sundum. Ancak projeyle ilgili herhangi bir dönüş olmadı. Bu konuyla ilgili Belediye Başkanından bir adım bekliyorum. Benimle iletişime geçsin beraber bu projeyi hayata geçirelim. Bu projeyle Ardahan’ı çok farklı geliştirebiliriz. Projenin içeriğinde ilimize bir Serbest Ticaret Merkezi, fuar alanı, yayla turizminin geliştirilmesi ve Çıldır Gölü gibi ilimizi büyütecek projeler mevcut. Ardahan ili jeopolitik konum itibariyle Kafkasya ve orta Asya’ya açılan bir kapı konumundadır. Bunu iyi değerlendirmek gerekir. Bunun yanında tarım ve hayvancılık bölgesi olan Ardahan’da deri fabrikasının kurulması elzemdir. Konuyla ilgili işadamlarımız yatırım yapabilirler. İki sınır kapısı olan Ardahan’ı sahiplenmeliyiz. Coğrafi işaret alan Ardahan balını ve gravyer peyniri ve kaşarını iyi değerlendirmeliyiz. Erzurum örneği ortadadır. Yaz kış turizmini değerlendirmeliyiz. Yalnızçam kayak tesislerinin yenilenmesi kış turizmi için büyük fırsattır” dedi.

SİYASETÇİLER ENSAR ÖĞÜT’Ü ÖRNEK ALMALIDIR

Ardahan’da 3 dönem başarılı bir şekilde görev yapan, ilin markalaşan yüzü, medar-ı iftiharı CHP Milletvekili Ensar Öğüt’ü Türkiye’deki tüm siyasilerin örnek alması gerektiğini ifade eden Bora, “Ensar Öğüt 3 dönem ilimizi TBMM’de başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Tuttuğunu koparan siyasette büyük ağırlığı olan önemli bir devlet büyüğümüzdür. Ardahan’ın Ensar Öğüt gibi siyasetçilere ihtiyacı her zaman vardır. Ensar Öğüt, Milletvekilliği dönemimde serhat şehrimiz Ardahan’ın büyük sorunlarına temas etmiş, ilimizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Yaklaşan yerel seçimler öncesi Ensar Öğüt’ün Ardahan Belediye başkanı adayı olması durumunda bir MHP’li olarak gelip Ensar Öğüt için çalışacağım. Çünkü Ardahan’ın Ensar Öğüt gibi lider ruhlu bir önemli siyasetçiye ihtiyacı var. Biliyorsunuz Ensar Bey’in Ankara’da Mebus-Kent isimli büyük bir projesi var. Bu projeyle Ensar Bey Ankara’da mini bir şehir kurmuştur. Ardahan’ın hızlı büyüyen bir şehir olması için Ensar Öğüt gibi inşaat ve şehir gelişimi alanında uzman siyasetçilerin başa gelmesi lazımdır. Bu yönüyle Ensar Öğüt’ün Belediye başkan adayı olması halinde bu ülkenin bir vatanseveri gibi çalışacağımı beyan ederim” ifadesini kullandı.  

SAFFET KAYA'YA ATEŞ PÜSKÜRTTÜ 

Ardahan’da 3 dönem Milletvekilliği yapan Saffet Kaya’nın basiretsiz ve çok rahatlıkla insanları oyalayan bir siyasetçi olduğunu ifade eden Bora, “ Saffet Kaya yıllarca Ardahan Milletvekilliği yaptı, Şavşat’a çalışacağına Ardahan’a çalışsaydı ilimiz daha iyi noktada olurdu. Ama o ne yaptı hep şovmenlikle işi götürmeye çalıştı. Ardahan iline fazla önem göstermedi. Netice son olarak siyaset yaptığı AK Parti tarafından kapı önüne konuldu. O gün bugündür kapıdan içeri alınmıyor. Bakıyoruz Saffet Kaya yatırımını Şavşat iline yapmış Ardahan şehrinde doğru dürüst bir evi bile yoktur. Bu çok acınacak bir durumdur. Kaldı ki Saffet Kaya Ardahan çalışsaydı, yollar, tüneller ve diğer yatırımlar çoktan beri tamamlanırdı” diye konuştu.

HAKKINDA ÇIKAN HABERLER

İş adamı Suat Bora son olarak gazetemizde hakkında yer alan iddialara cevap verdi. Her şeyinin şeffaf olduğunu ifade eden Bora, kendisine eski MHP’li Bülent Ulutaş’ın arkasında olduğu bir güruh tarafından komplo kurulduğunu ve bu komploları hepsinin mahkemece boşa çıktığını dile getirdi.

Bu haber 2721 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • durdu ozen
  9 ay önce
  cok guzel ya*** söyler insanları is vaadiyle kandırır paralarını do***dırır ama çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde hapsi boylar
 • durdu özen
  9 ay önce
  namussuz şerefsizin biri üç kâğıtcı milleti do***dırdı allah belasını versin o kadar insanı ise alacagim diye paralarını aldı sonrada adamım diye geziyor
 • Suat boraaaa
  1 yıl önce
  Kendisini bu dönemin sülün osmanidir. Bülent ulutaş ya***ıyla adına açılmış suç duyurularini ve davalarıdavaların üstünü örtmeye çalışan bir do***dirici.Kendisine sorulması gerekir do***dırdığı bütün adamları bülent bey mi göndermiş ? hadi gönderdi diyelim 1 ve 2 dir kaç tane do***dırdığıdo***dırdığın adam var hepsini de mi bu adam gönderdi hadi gönderdi diyelim sen niye do***dırıyorsun ? Kendisi ocak söndüren cinstentir.is vaadiyle kandirir naif konusur ve ayak üstü 100 ya*** söyler hiçbiri de doğru olmaz .Yakındır kendisini televizyonlarda hapise girerken görürürüz.