Reklam
Reklam

SÖZDE YOL, ÖZELDE ÇİFTÇİYE ZARAR VERİYORLAR

Kars Karayolları Bölge Müdürlüğünün Göle- Kars karayolu üzerinde başlattığı onarım çalışmaları köylünün çayır ve tarlalarına büyük zarar verdi.

SÖZDE YOL, ÖZELDE ÇİFTÇİYE ZARAR VERİYORLAR
22 Temmuz 2022 - 19:02
Kars Karayolları Bölge Müdürlüğünün Göle- Kars karayolu üzerinde başlattığı onarım çalışmaları köylünün çayır ve tarlalarına büyük zarar verdi. Karayolları asfalt ekibi, zayi ve ziyan ettiği zift ve mıcır malzemesini köylünün yol üzerinde bulunan çayır ve tarlalarına döktü.

Zayi olan zift malzemesinin görünmemesi için ağır iş makineleriyle çiftçinin çayırında büyük çukurlar açan ve çayırı ters düz yapan karayollarına köylüler sert tepki gösterdi.  

Yal yapım çalışmasında çayırına zarar gelen Erdal Karakaya adlı çiftçi, şu ifadeleri kullandı; Ardahan’da geçimimizi hayvancılık ile sağlıyoruz. Karayolları burada bir yol çalışması başlatmış biz yolara karşı değiliz ancak bir sabah geldiğimde çayırımın her tarafı ağır iş makineleriyle kazınmış ve her yerinde zift ve asfalt var. Buradan nasıl ot elde edeceğim, ne biçeceğim, hayvanıma ne götüreceğim. Çayırımda ot kalmamış dozer her tarafı kazımış kimden izin aldılar. Yetkililerden bir çözüm ve zararımın karşılanmasını istiyorum.”

MICIR ZİFTTEN FAZLA OLUNCA!

Karayolları Kars Bölge Müdürlüğü tarafından Göle Kars karayolunda başlatılan onarım çalışmaları büyük tepki topluyor. Plansız ve düzensiz bir şekilde başlatılan çalışmalar sürücülerin tepkisini çekerken, yol yapımında kullanılan zift maddesinin eksik döküldüğü ileri sürüldü.

Kars - Göle karayolu çalışmasında mıcırın fazla ziftin ise eksik döküldüğü ileri sürülürken, yolda seyir halinde olan birçok aracın mıcırdan kaynaklı hasar oluşmasına neden oldu. Kars – Göle yol güzergahının bir bölümünü mıcır taşlarıyla asfaltlaması sürücüleri görünmez kazalarla karşı karşıya getiriyor. Ceviz büyüklüğündeki mıcır taşlarının araçların camlarını tuz-buz etmesine sürücüler sert tepki gösterdi ve yola dökülen maddelerin incelenmesini istediler.


 
Bu haber 1211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayşe hanım
    3 hafta önce
    orasi dogal yasam a***i elindekinin ceherin kiymetini bilseler keske ama malesef kimse cevreci degil