Reklam

Sosyal Belediyecilik Nerede?

Son yıllarda özellikle seçimlere yakın zamanlarda Türkiye geneli İş-Kur alımlarımda artış yaşanırdı.

Sosyal Belediyecilik Nerede?
07 Mart 2018 - 16:47

İlimizde bu kapsamda işsiz olan vatandaşlar istihdam edilirdi. 2019 yılında yerel ve genel seçimlerim yapılacağı göz önünde bulundurulsa İş-Kur alımlarının da bu yıl yapılması gerekiyordu. Ancak bu konuda ilimizde İş-Kur bu konuda henüz bir adım atmış değil.

Ardahan halkı İŞKUR’u bekliyor. Her seçim döneminde nedense herkesin bir anda işe girdiği ve seçimin bitmesi ile son bulan İŞKUR Ardahan halkının geldiği son içler acısı noktadır. Daha önce hayvancılıkla uğraşan Ardahan halkı İŞKUR kurbanı olunca elindekini de kaybetti. Vatandaşları önce İŞKUR’a alıştırıp seçim bittikten sonra kapı önüne koyan bir anlayış şimdi ise vatandaşlara hayvanlarıyla uğraşmalarını söylüyor.

Ancak demiyor ki hayvanın kaldı mı? Vatandaş elinde olanı da İŞKUR ’yüzünden kaybetti. Zaten şimdi ne bakılacak bir hayvan ne de evine ekmek götürecek bir halleri var, esnaf ise kan ağlıyor. Köylüde para olmayınca onlarda iş yapamıyorlar. Oysa o kapıda gerçekten işe ihtiyacı olanlar girseydi bence böyle bir sorunda yaşanmazdı. Dışarı çıktığımızda gerçekten o kadar işe ihtiyacı olan gençlerimiz var ki ve hepsi evlerine ekmek götüremeyecek durumda. Tabi onların çoğu torpilsiz olduğu için işsiz durumdalar. Gittikleri kapıdan ön yargıyla dışlanarak ayaküstü baştan salındıkları için çoğu çarşıda başıboş geziyor. Peki ya bu konuda sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesi içerisinde hareket etmesi beklenen Ardahan Belediyesi ne yapıyor?

Ne yazık ki Belediye Başkanı Faruk Köksoy bu anlamda bir kesime yönelik ön yargılarını yıkamamış durumda. Birçok gence söz verdiği halde sözlerine yerine getirememenin acizliğini ve ezikliğini yaşıyor. Köksoy’un bu tutum ve davranışları yüzünden vatandaşlar AK Parti’den uzaklaşıyor. Birçok Ardahanlıya söz verdiği halde sözünde durmayan Belediye Başkanı, hiçbir şey yokmuş gibi hareket etmeyi de ihmal etmiyor. Ardahan’da özellikle işsiz kalan gençler son zamanlarda Bonzai denen uyuşturucu illetiyle mücadele ediyor. Bu anlamda Belediye ise herhangi bir çalışma yürütmüyor. Birçok genç uyuşturucu ve alkol batağında. İşsiz kalan gençler Ardahan belediyesinin kapısını aşındırıyor ancak elaman alımı olduğu zaman Faruk Köksoy, farklı bir tutum içerisine girerek ulusalcı bir tavır sergiliyor. Gerçekten işsiz olan gençleri değil de durumu kat be kat iyi olan kişileri istihdam ediyor.

Yani sözün özü, Köksoy’un bu kadar yıkıp kandırdığı gençlerin artık bir ümidi kalmamıştır. Burada anlaşılacağı gibi, Köksoy’la AK Parti dibe vuracak, bizden söylemesi!

Yorum/analiz: Talip Şahin Şirin AHA (S.U) (K.K). (Z.T)

Bu haber 1698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum