Reklam
Reklam

SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
07 Ağustos 2020 - 18:56 - Güncelleme: 07 Ağustos 2020 - 19:16

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 23 Şubat Gazetesi ve Küresel gazeteciler Konseyi KGK’ya iade-i ziyarette bulundu. Vali Öner, Ardahan’ın coğrafi konumunun önemini bir defa daha hatırlatarak, 23 Şubat Gazetesinin ortaklarıyla gündeme ilişkin samimi sohbette bulundu.

TARIM VE HAYVANCILIK İLİN LOKOMOTİFİDİR

 Ardahan’ı sevdiğini sorunlarının çözümü için takipçisi olacağını açıklayan Vali Öner: “Bölgenin tarım ve hayvancılıkta önemli kademeler atlaması gerekiyor ve bunun için elimizden ne gelirse yapacağız. Yavaş yavaş kenti tanımaya başlıyor ve ilgili sorunlarını çözmek için Ardahan halkı için gerekli olan her şeyi yapmaya hazırız. Yalnız ulaşım konusun da sorunlar var, bir ilin ulaşımı ne kadar kolay olursa şehrin lehine işler ve kapıları açılır. Pandemi sonrası tünel inşaatları başlayacak. Mevcut karayollarında ki çalışmalar ise hızlandırıldı” dedi.

HALKIMIZ UYARILARI DİKKATE ALMALI
Koronavirüs nedeniyle dünyanın hala tehdit altında olduğunu belirten Vali Öner, sosyal mesafeye, hijyene ve maske konusunda titiz davranılması gerektiğini söyledi. Ardahan’ın pandemi nedeniyle riskli olduğunu ve kurallara uyulmasını isteyen Vali Öner, vatandaşları uyardı. HER KES İŞİN EN İYİ YAPMALI Vali Öner: “Her kurum ve idareci işini en iyi şekilde ve en doğru şekilde yapmalı ki çark dönebilsin. Biz Ardahan için her şeyin takipçisi olacağız. Şehrin kalkınması için Milletvekilimizle birlikte çalışacağız. Ardahan’ı tanımaya çalışırken özellikle Organize Sanayi Bölgesi gözüme takıldı. OSB yanlış yere yapılmış, oraya niçin yapıldı, hangi akıl mantıkla yapıldığını anlamak çok zor. Kendi düşünceme göre çok yanlış bir karar olmuş, OSB’de ciddi sorunlar var. İleri dönemlerde bu konuyu masaya yatıracağız” şeklinde konuştu.

BASININ YAPICI ELEŞTİRİLERİNİ DİKKATE ALIYORUZ

Vali Öner, gazetelerin kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşların haber alma hakkının korunmasının, demokrasinin işlerliği açısından hayati bir öneme sahip olduğunu da belirterek, tüm medya mensuplarının, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inandığını kaydederek; “Basın olayları iyi görmeli, yapıcı eleştiricilik mutlaka yapmalı. Kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmelidir. Basın halkın göz kulağıdır, yerel basını çok seviyor ve destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 2022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum