Reklam

Sınırda büyük gerginlik

Sınırda büyük gerginlik
09 Ağustos 2018 - 18:11

Türkiye, Gürcistan ve Ermenistan sınırını müteahhit firma çizdi, vatandaşlar düzeltti. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve Ardahan İl Özel idaresi tarafından yol açılarak çalışmaların başlatıldığı, Ermenistan ve Gürcistan sınır hattında, "Askeri Sınır Güvenlik Kontrol Hattı" oluşturma çalışmaları Ardahan Çıldır ilçesi Aşık Şenlik mahalle yaylasında başladı.

Ardahan Çıldır İlçesine bağlı Aşık Şenlik’e bağlı 3 Mahalle Muhtarı, İrfan Aydın, Olcay Gündoğdu, Güven Karaçay, Çıldır Ak Parti eski gençlik kolları Başkanı Dural Karahan ve çok sayıda vatandaş, Bu çalışmayla birlikte, Ermenistan sınırında bulunan Arpaçay Doğruyol ve Kakaç Köyleri, Gürcistan sınır hattında bulunan Çıldır Aşık Şenlik (Yakınsu) köyü yaylalık alan, yaklaşık 10 milyon metre kare yerin Ermenistan ve Gürcistan tarafında kalacak endişesi nedeniyle tepkilerini dile getirdiler.

Müteahhit firma mı, İl Özel İdare çalışanı mı, üç ülke sınırını kafasına göre çiziyor diyen heyet: “Bizler burada hayvancılıkla geçimini sağlayan insanlarız. Bizim meralarımız bizlere bile zor yetiyor. Bu yanlıştan derhal geri adım atılmalı. Bir köyün yaylası kadar büyüklükte bir alanı biz kullanmadıktan sonra, Gürcistan tarafında kaderine terk edilemez. Bizler bunu asla kabul edemeyiz" diyerek kontrol hattı için kazılan yol ve enerji hattı kanallarını traktör kepçesi ve düzleyici ile kapatıldı.

Bu haber 4150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum