Reklam

Sınıra belge geldi

Sınıra belge geldi
26 Temmuz 2018 - 19:08

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), sınır kapısını kullanacak olan tırcıların yerinde hizmet alabilmesi için Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nda Tır Geçiş Belgesi Ofisi açtı.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci’nin girişimleri sonucunda Çıldır Aktaş Gümrük Kapısını kullanan nakliye sektörünün ve şoförlerin işlerini kolaylaştırmak ve daha iyi hizmet sunabilmek için, Pazartesi günü itibariyle Çıldır Aktaş Gümrük Sahası içerisinde Geçiş Belgesi Dağıtım Ofisi kuruldu.

Ofisin açılış programına Vali Mehmet Emin Bilmez, Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Oda Meclis Üyeleri, İl Müdürleri ve Oda Başkanları ile STK temsilcileri ve katıldığı törenle açılışı yapıldı.

Hizmete başlayan ve sınır kapısından geçiş yapan tır sürücülerine büyük kolaylık sağlayacak olan ofisin açılışında konuşan Vali Bilmez, “Daha önce, geçiş belgesini almak için Ardahan’a giden tır sürücüleri, artık Ardahan’a gitmeden, sınır kapısında ki bu ofisten belgelerini alabilecekler. Bu kolaylık sınır kapımızın hizmet kalitesini bir kademe daha üstlere taşımıştır. Ben, Ticaret ve Sanayi Odamızı bu hizmetinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

ATSO Başkanı Demirci ise, Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın önemli bir kapı olduğuna dikkat çekerek, böylesi donanımlı ve modern bir sınır kapısında ticaret için bulunan nakliye sektörünün ve şoförlerin geçişini kolaylaştırmak için tır geçiş belgesi bürosu açtıklarını kaydetti.

Geçiş Belgesi Dağıtım Ofisi Çalışma Saatleri 08:00-17:00 arası olup 2 personelle 7 gün hizmet verecektir. Büroyu ilk kez kullanan nakliye sektörünün ve şoförlerin ise hizmetten memnun kaldıklarını belirterek, geçiş belgesini almak için Ardahan’a kadar gitmek zorunda olmadıkları için sevindiklerini dile getirdi. Açılışın ardından, Vali Bilmez, katılımcılarla bir toplantı yaparak Sınır Kapısı’nın gelişimine katkı sunacak çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

Bu haber 1355 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum