SINIR KÖYÜNDE İLETİŞİM KURULAMIYOR

SINIR KÖYÜNDE İLETİŞİM KURULAMIYOR
25 Kasım 2021 - 11:32 - Güncelleme: 26 Kasım 2021 - 18:55
Posof ilçesine bağlı Balgöze (Çıldıret) Köyünde hayat durdu. Gürcistan sınırına komşu olan Balgöze köyünde yıllardır telefonlar çekmiyor. Dünya ile bağlantısı kopuk olan köy muhtarı Barış Erarslan yetkilileri çözüm bulmaya davet etti.

Posof’un nüfus olarak en büyük ikinci köyü olan ancak hizmet konusunda en çok mağdur edilen köy olduğunu açıklayan Balgöze Köyü Muhtarı Barış Eraslan şunları söyledi:
“İlçe Merkezine 21 kilometre uzaklıkta olan köyümüzde telefonlar çekmiyor. Vatandaşlar Cep telefonlarıyla görüşmek için ya 4 kilometre uzaklıktaki dağlara çıkıyor. Yaşlılar dağa çıkamadıkları için gençler aracılığı ile yakınlarından haber alıyorlar. Gençler yaşlıların cep telefonlarını alıp söyleyeceklerini not ederek tepeye çıkıp yaşlıların taleplerini yakınlarına iletiyorlar. Bir hastamız olsa yetkililerle iletişim kuramıyoruz. Sınır köyü olduğumuz için yaşanacak olağanüstü gelişmelerden devlete haber verecek hiçbir teknoloji imkanımız yok. Bu köye baz istasyonu yapmak çok mu zor. Biz hizmet istiyoruz”.

Balgöze Köyüne ulaşım konusunda da ciddi sıkıntıların olduğunu açıklayan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Köy yollarımız yapılmadığı için tehlike arz ediyor. Yollarımız dar, dik ve keskin virajları vardır. Özellikle kışın büyük sorun yaşıyoruz. Köyümüzün altyapı ve kanalizasyon sorunu vardır. Sorunlarımızı Milletvekili Orhan Atalay’a ilettik ancak şimdiye kadar herhangi bir gelişme olmadı.”
 
Bu haber 1468 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Fırat çakmak
  1 hafta önce
  Çok yerinde bir haber olmuş gerçekten de iletişim kurulamıyor ve köy halkı olarak mağdur durumdalar bir an önce köye bir verici altyapısı oluşturulmalı ve iletişim ağı sağ***ması gerekmektedir
 • Biri
  1 hafta önce
  Ya*** haber dogruluk payi yoktur
 • Muhammet Taşçı
  1 hafta önce
  Dünyanın en güzel köyü. Hudut namustur. Bu insanlar bir bakıma hududumuzu bekliyorlar. Her yiğidin harcı değil hudutta farklı görüşlerle en yakın temasta kalmak. İletişim ve ulaşım sıkıntısı çekiyorlar. Hudut namustur. Üstelik ülkenin kuruluşunun üzerinden neredeyse 100 yıl geçmesine rağmen bu büyük bir ayıp ve ihmaldir.. Yetkilileri göreve davet ediyorum... Ayıbı bir an önce temizleyin.
 • Selçuk ERARSLAN
  1 hafta önce
  Köyümüz insanları iletişim ve altyapı konusunda sıkıntı çekmekte inşallah en kısa zamanda yetkililer bu işe el koyup bu sorunu hallederler
 • ERGÜN YILDRIM.
  1 hafta önce
  Eeee sözde hizmet yapılıyor 2014 yılında ulaştirma bakanlığına e turkccele yazdığım Dilekçede nokta göstermiştim pelitlinin tepesine tek baz istasyonuyla çözülecek sorunu 2 tane yapmalarına rağmen iletişim sorunu çözülmedi burda taseşron firmalar kazançlı çıktı vatandaşın magduriyeti tam giderilmedi..
 • Öznur EYİDOĞAN
  1 hafta önce
  Rabbim yardımcısı olsun köy halkımızın insallah biran önce sorunları çözülür....