Reklam
Reklam

SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON

SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON
12 Mayıs 2021 - 13:24
Ardahan'da Jandarma ekiplerinin istihbarat çalışmaları sonucu yaptığı çalışmada ruhsatsız 4 adet av tüfeği, 2 adet tabanca ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi. 

Ardahan İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma) timleri ile Posof İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Posof İlçesi Süngülü Köyünde ikamet eden 3 şahıs ile Ardahan Merkez Nebioğlu Köyünde ikamet eden 1 şahsın ev ve eklentilerinde ruhsatsız tabanca ve av tüfeği olduğu yönünde bilgiler elde edildi.

Jandarma ekipleri elde ettiği bilgiler doğrultusunda tespiti yapılan Posof Süngülü Köyünde 3 ayrı adres ile Merkez Nebioğlu Köyündeki 1 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda, 4 adet çeşitli çap ve markalarda ruhsatsız av tüfeği ve 30 adet dolu av tüfeği fişeği, 2 adet 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca ve 36 adet 9 mm çapında dolu tabanca fişeği, 1 adet faturasız kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 6 adet kuru sıkı tabanca fişeği ele geçirildi. Yapılan aramalar sonucunda ele geçeirilen suç unsuru silah ve malzemeler Cumhuriyet Savcısının talmatı ile muhafaza altına alınarak, yakalanan 4 şüpheli hakkında soruşturmaya başlatıldı.
Bu haber 964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum