Reklam

Sevim Köseliören'den iddialı çıkışlar

Başarılı bir iş kadını olan Kura Kum Eleme Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Sevim Köseliören, önümüzdeki aylarda yapılacak Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Sevim Köseliören'den iddialı çıkışlar
30 Ağustos 2017 - 01:29

Yaklaşık 10 yıldır özel sektörde hizmet veren ve bünyesinde 20 kişi istihdam eden Köseliören, aynı zamanda İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

ATSO’ya kadın el değmeli diyen Köseliören,  özel sektörde yaşanan sıkıntıları çok iyi bildiğini ve bu sorunları el birliğiyle çözmek için bu işe talipli olduğunu söyledi.

Ardahan’da her geçen gün batıya doğru yönelmelerin yaşanmasına siyasilerin, bürokratların ve STK’ların da payı olduğuna değinen Köseliören: “Eşimle birlikte şirin ilimizde Kum Eleme Tesisleri hizmeti veriyoruz. Yasal mevzuatları yerine getirdiğimiz halde birçok farklı sıkıntıyla baş başa kalabiliyoruz. Bunların çözümü için yetkili mercilerle yaptığımız görüşmeler sonuçsuz kalınca insanın iş yapma heyecanı kayboluyor.  Ardahan’da inşaat sezonu kısa olup yılın büyük bir bölümünü kapalı geçirmek zorunda kalıyoruz.  İş kadını olmanın istihdam sağlamanın ne kadar zor olduğunu işin içinde olan insanlar daha iyi anlıyor. Biz Ardahan’a 30 kişilik bir iş istihdamı daha yaratmak için kolları sıvadık ve yeni makine parkurunu aldık. Ancak ne hikmetse 3 yıldır önümüze çeşitli engeller çıkarılarak bu yatırım engellenmeye çalışılıyor. İşimiz için pozitif ayrımcılık istemiyoruz, bunun örnekleri ortada iken, 30 kişinin evine ekmek götürme girişimimizi sekteye uğrattılar. Şuanda makine parkuru da çürümeye terk edildi” dedi.

Yaşadığı sıkıntılar ve edindiği tecrübeler nedeniyle Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olduğunu belirten Köseliören, “Ticaret Odası üyelerine iş olanakları sağlamalı ve yatırımcının önünü açmalı, mevcut yönetimin bu konuda eksik kaldığını ve başarılı olamadığını görüyor ve yaşıyoruz. Ardahan Ticaret Odası Başkanlığını bir mevki yada bir koltuk olarak görmüyorum. Bu kurumun Ardahan’da artı değerler katmanın mücadelesini vereceğim. Gelen gideni aratmayacaksa aday olmanın bir anlamı ve mantığı yoktur. ATSO’da yönetim değişmeli ve işi bilen iş başarabilecek yeni bir yönetim seçilmelidir. Ardahan’ın 4 yıl daha kaybetme lüksü yoktur. Son yıllarda Ardahan’da her alanda ciddi yatırımlar yapılmaktadır ama gelin görün ki şantiyeler ve taşeronların birçoğu il dışında geliyor. Ardahan’da yen iş adamları ortaya çıkmıyorsa, Türkiye’de kişi başına en çok yatırım alan il Ardahan olduğuna göre, büyük firmalarla Ardahanları buluşturacak karşılıklı iş olanakları neden masaya yatırılmadı? Ardahan’da 3 katrilyonluk yatırım varken, hangi Ardahanlının bundan haberi var?  Hangi Ardahanlı bu büyük projelerin iş ortağı olma yolunda girişimleri olmuş? İşte bunlar ATSO ve diğer kurumların görevidir. Biz bu fırsatları memleketimiz için dönüşüme kazandırmalıyız. Bunun için adaylığımızı açıklıyoruz. Bu sorunların çözümü için, göçün durması ve Ardahanlı yeni iş adamı sayısının artması için yola çıktık. Önümüzdeki günlerde ATSO’ya niçin aday olduk ve projelerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız” şeklinde konuştu.

Son Valiler Kararnamesiyle Ardahan’a atanan Vali Mehmet Emin Bilmez’in iyi bir insan ve başarılı bir bürokrat olduğunu da aktaran ATSO Başkan adayı Köseliören, Vali Bilmez’i ziyaret ettiğini ve gelecekle ilgili ümitli olduğunu söyledi.

Bu haber 5093 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum