Sevdamız Ardahan, Rektör Biber'in istifasını istedi

Sevdamız Ardahan, Rektör Biber'in istifasını istedi
02 Mayıs 2019 - 16:07 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 19:08

Ardahan Üniversitesi işçi alımlarımda halkın tepkisini çeken, Ankaralı, Karslı, Sinoplu, Iğdırlı ve diğer illerden bazı isimleri listeye koyan ARÜ Rektörü Mehmet Biber’in istifası isteniyor.

 Görev yaptığından beri Ardahanlıları bertaraf eden, kurumda Erzurumluları iş başına getiren ve Üniversitede çalışan Ardahanlıların büyük rahatsızlık duyduğu Mehmet Biber’in, son icraatı büyük tepki çekti.

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan önderliğinde bir araya gelen bir grup dernek üyesi, Rektör Biber’in istifasını istedi.

“BİZİ BU REKTÖRDEN KURTARIN” DİYENLER, SESSİZ KALDI

Her fırsatta, “Bu rektörü istemiyoruz, ilimize zarar veriyor, alışverişini bile dışarından yapıyor. Bizlere cahil dedi, ARÜ’yü kapanma noktasına getirdi. Öğrencileri kaçırttı. AK Parti’ye seçimlerde zarar verdi, gazetelere neden yazmıyorsunuz?” diyen Ardahan esnafı, Rektör istifa protestosuna karşı sessiz kalırken, Ardahan STK’ları da durumu uzaktan izledi.

PEHLİVAN: 3-5 KİŞİ DE OLSAK MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Rektör istifa sloganları atan dernek üyeleri adına açıklama yapan Başkan

Levent Pehlivan, “ Sevgili Ardahanlılar bugün Ardahan Üniversitesindeki sıkıntılardan dolayı işçi alımlarında olan haksızlıktan dolayı arkadaşlarımızla bir karar almıştık. Ardahan üniversitesine kadar yürüyüş yapıp Ardahan üniversitesini protesto edecektik. fakat Ardahan Üniversitesinin uzak oluşundan dolayı şehirler arası yol olduğundan dolayı yolun iki saat kapanması vatandaşlarımıza sıkıntı vereceğinden dolayı bugünkü eylemimizi Ardahan üniversitesine ait bir binanın önünde üç beş yürekli arkadaşımızla gerçekleştirmek zorunda kaldık. Buradaki amacımız şuydu; Ardahan üniversitesi kapama noktasına geldi. Ardahan üniversitesinin öğrenci sayısı düşmüştür. Eğitimci sayısı düşmüştür, formasyon eğitimini sayın Rektör Biber Ardahan’dan alarak Erzurum’a yönlendirmiştir. Ardahan Üniversitesini Erzurum’un arka bahçesi haline getirmiştir. Kendisi burada arkadaşlarımızla yaptığımız istişarede arkadaşlarımız işe alım noktasında Sinoplu, Siirtli, Bitlisli, Erzurumlu, Ankaralı, Karslı ve bu şahısların işe girmesi. Sıkıntımız yoksa şuanda işe giren Ardahanlı kardeşlerimiz ile bir sıkıntımız yoktur. Allah onlara hayırlı uğurlu etsin, yeni işlerinde ve görevlerinde onlara başarılar diliyoruz. Bizim sadece sıkıntımız Ardahan üniversitesinde Ardahanlı geçlerimiz çalışsın, Ardahanlı gençlerimizin hayalleriyle ekmeğiyle hiç kimse uğraşamaz. Rektör Biber, siyasi bir müdahale yaparak siyasi hamle yapmaktadır. Kendisi üniversitemizin öğrencilerini maalesef şehir merkezinde bile görememekteyiz Ardahan’daki esnaflarımız iş yapamamaktan yakınmalarına rağmen bugünkü protestomuza destek vermemişlerdir. Siyasiler ve STK Başkanlarına da üzülerek söylüyorum ki destek vermemişlerdir. Ardahan’ın çocuklarına Ardahan’ın geçlerine sahip çıkmamışlardır. Burada şunu da söylemek istiyorum, Ardahan üniversitesinde olan şeyleri herkes hemen hemen biliyor, fakat bir korkudan dolayı kimse dile getirememektedir. Yani Ardahan Üniversitesini bitirme noktasına getirdiğini bilmekteyiz. Eğitimcilerin Ardahan’dan tayin alarak gittiğini görmekteyiz. Ardahan üniversitesinde çalışan eğitimcilerin de sıkıntıları var öğrencilerin sıkıntısı var. Esnafın sıkıntısı olmasına rağmen korkulardan dolayı kimse sesini çıkaramamaktadır. Korkularımızla yaşamamalıyız, bence birlikte olursak birlikte kazanacağız. Geçen yıl Ardahan’a Ardahanlı iş adamları davet edildi. Ardahan Belediyesinde konuşma yapan Rektör Biber, Ardahan’dan gidenlerin akıllı olduğunu, kalanların aptal olduğu imasını kullanmışlardır. Buna rağmen Ardahanlı tepkisini vermemiştir.  Bu konuda da belirtiyorum, inşallah önümüzdeki günlerde yine birlikte olmak dileği ile bizim amacımız burada kimseyi üzmek kimseyi zan altında bırakmak değildir. İşsiz kardeşlerimizin evine ekmek götüremeyen kardeşlerimizin hakkını savunmaktı. Önemli olan burada yüz kişi beş yüz kişi olmamız değil, üç kişiyle beş kişiyle de olsa biz hakkımızı arayacağız” dedi.

Bu haber 30980 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mümtaz
  1 yıl önce
  Adam bursadan nutuk atıyor. Sen o mutruf dediğin adam kadar ol da doğruların yanında ol. Helal Levent Başkan
 • Caner Ardahan Bursa
  2 yıl önce
  Ardahan'ın Muturutlarından 3 Kişi almış Yanına eylem Yapıyor eyyyyy Allah akıl fikir sersin. .)))))))))))))))))))
 • Babylon minds
  2 yıl önce
  Siz zaten anca şikayet edersiniz çünkü menfaatleriniz söz konusudur..Ramazan hocanın değerini bilemediniz, Elazığlıların değerini anlayamadınız, siz aslında işini dürüst yapan adamlara karşıydınız, şimdi en kötüsünü hakediyorsunuz
 • levent Pehlivan
  1 yıl önce
  Babilo konuşmak için konuşup.. tanımadığın birileri hakkındakiler den dolayı nefsini yoklamanı isterimki.o dünyada hakkımı helal etmem.konuşmana bakılırsa elazığlısın .sahte hesapta kul***dığına göre korkak birisin.sizlere saygı göstermemiz için ekmeğini yediğiniz garip şehrimize ihanet etmeyin.aldığınız maaşlarınızı haram ederim şahsım olarak.çünkü bu nasıl bir üniversiteki her zaman başarısız.nedeni benmiyim sizlermisiniz.ALLAH ISLAH ETSİN.MEVLAM İŞİNİ HAKKIYLA YAPANLARA MİLLETE MEMLEKETE HAYRI OLANI VAR ETSİN.SİZLERİDE İSLAH ETSİN.BABİLOMU Babylonmu her kimsen biraz düşün beynin ve viçdanın varsa.