Reklam

SEV-AR DER'DEN BÜYÜK DUYARLILIK

SEV-AR DER'DEN BÜYÜK DUYARLILIK
28 Nisan 2019 - 14:50

Ardahan’ın sorunlarını her fırsatta dile getirerek gündemden düşmeyen Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan, Ardahan’da Pazar günleri ekmek çıkmamasını protesto etti.

Belediye taksi durağı önünde “Taze Ekmek Yemek Milletin Hakkıdır” yazılı pankartlar ile kurduğu tezgâhta dışardan getirdiği taze ekmeklere vatandaşların yoğun ilgi göstermesiyle ekmekler yarım saat içinde tükendi.

Konuyla ilişkin açıklama yapan Pehlivan; “21. Yüzyılda Ardahan’da vatandaşlarımız bayat ekmek yemek zorunda kalıyor. Pazar günleri Ardahan’da fırınların kapalı olmasından dolayı milletimiz ve halkımız bayat ekmek yemek zorunda kalıyor. Bayat ekmek yemek zorunda kalmamaları için Sevdamız Ardahan Derneği olarak eylemsel bir hareket başlattık ve yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Esnaf Sanatkarlar Odası, Ardahan Belediye Başkanı, Vali ve Ticaret Odası Başkanı duyun artık bu milletin sesini;  halkımız Pazar günleri bayat ekmek yemek zorunda değil” dedi.

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan’ın taze ekmek tezgahı, yarım saat içerisinde tükenirken, vatandaşlar evlerine taze ekmek götürmenin mutluluğu içerisinde Başkan Pehlivan’a bu duyarlı hareketinden dolayı teşekkür ettiler.  

ESOB BAŞKANI MORKOÇ: FIRINCILAR İSTEMİYOR

Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Pazar günü Ardahan’da ekmek çıkarmamasıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

ESOB Başkanı konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Kamuoyunun bilgisine; İlimizde pazar günü ekmek çıkarmama kararı tamamen fırıncılar talebi üzerine Ardahan Belediyesi'nin aldığı karardır. Tüm fırıncılar toplanıp belediyeye dilekçe vermiş belediyede onaylamıştır. Oda başkanı seçildikten sonra fırıncı esnafı ile birkaç toplantı yaptık. Nöbetçi fırın önerisinden bulunduk, karşılık alamadık. Kamuoyunun talebi doğrultusunda fırıncı esnafı ve Belediye Başkanımız ile bir toplantı düzenleyip sonuç almaya çalışacağım saygılarımla.”  

Bu haber 1109 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kenan nalbant
    1 yıl önce
    Duyarlılık gösteren herkese teşekkürler iyiki varsınız selamlar