Reklam
Reklam

SESİYLE ARDAHAN'IN MURADI OLDU

SESİYLE ARDAHAN'IN MURADI OLDU
10 Ocak 2021 - 01:47 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 02:04
Ekonomik açıdan sıkıntıların ve çetin coğrafya koşullarının etkili olduğu bir dönemde, Ardahan’da yaşama gözlerini açan Türk Halk Müziği sanatçısı ve iş insanı Murat Gökdemir, elde olmayan sebeplerden dolayı ayrıldığı ata toprağıyla bağını koparmıyor.

Ardahan merkeze bağlı Hacıali köyünden olan Murat Gökdemir, 1980’lerin ortasında gözü arkada kalarak İstanbul’a göç etti. İlerleyen yıllarla birlikte kendisini güzel bir sese sahip olan ve saz çalan babasının yanı sıra ilkokul öğretmeninin de etkisiyle müzik alanında geliştirdi. Bölgeye olan hasret ve sevgisini dile getirdiği “Hoçvanlım” albümüyle çıkış yakalayan sanatçı Gökdemir, bilindiği üzere Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle 2013 yılında düzenlenen halk konserinde sahne almıştı.

Gazetemiz sahibi Özkan Karakaya’yı ağırlayan hemşehrimiz Murat Gökdemir, çok sevdiği müzik yaşantısını inşaat sektörüyle tamamladığını, yoğun bir tempo içerisinde İstanbul ve Avrupa özellikle Almanya arasında mekik dokuduğunu ifade etti. İş adamı kimliğiyle imza attığı yatırımlar ve gayrimenkullerle de öne çıkan ünlü sanatçı, ciğerinin ve kalbinin bir köşesinde taşıdığı memleket özlemi ve aşkını her fırsatta dile getiriyor. Doğduğu topraklara, baba ocağına mümkün mertebe yardım etmekte kararlı olduğunu vurgulayan Türk halk müziğinin bölgedeki sesi Murat Gökdemir, pandemi nedeniyle eğitimleri aksayan Ardahanlı öğrencileri de unutmamıştı. Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere yüzlerce tablet, giyim ve kırtasiye malzemesi göndermişti.
Haber: Özgür Evliyaoğlu - Ardahan Haber

Bu haber 2257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum