Reklam
Reklam

SERKA'DAN MESLEKİ EĞİTİME DESTEK

SERKA'DAN MESLEKİ EĞİTİME DESTEK
17 Ocak 2021 - 11:51
Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA)  mali desteğiyle Göle Kazım Karabekir Paşa Meslek Lisesi’ne mobilya ve iç tasarım ile elektrik-elektronik bölümlerine modern teknolojik cihazlar alınacak.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın kamu kurum ve kuruluşları için teklif çağrısına çıktığı 6.Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Ardahan’ın Göle ilçesindeki Kazım Karabekir Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ajans desteğiyle iki üretim atölyesi kurulacak. Programa başvuran ve mali destek almaya hak kazanan Göle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait “Nitelikli Genç Nesil İle Ardahan Gelişiyor” projesinin sözleşmesi SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir ile Göle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp tarafından imzalandı.

İki bölümdeki öğrenciler ile öğretmenlerin eğitime tabi tutulacakları proje kapsamında, lisenin mobilya ve iç tasarım ile elektrik-elektronik bölümleri için iki üretim atölyesi SERKA desteğiyle modern teknolojik cihazlarla donatılacak. 230 öğrencinin eğitim gördüğü lisede, 34 öğrenci Elektrik-Elektronik, 39 öğrenci ise Mobilya ve İç Mekan Tasarımı bölümlerinde eğitim görüyor. Proje kapsamında alınacak yeni teknolojik araçlarla kurulacak atölyeler aracılığıyla nitelikli işgücünün arttırılması, kalifiyeli işgücünün karşılanması ve bölgenin mobilya ve elektrik-elektronik sektörlerinde ihtiyaç duyduğu malzemelerin üretilmesi amaçlanıyor. Kurulacak atölyelerde eğitim görerek donanımlı hale gelecek olan öğrenciler, mezun olduktan sonra piyasanın ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü olarak istihdam edilebilecek. 
 
Bu haber 3307 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları