Reklam
Reklam

SERKA, BU AYIP SANA YETER

SERKA, BU AYIP SANA YETER
12 Ekim 2020 - 15:13

SERKA’DAN ÇİFTE STANDART! ULUSALA VAR, YERELE YOK!

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), görev alanındaki 4 ildeki yerel basını görmezden gelerek Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı'da temsilcisi olmayan kurumlardan 7 gazeteciyle Ağrı Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi. Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı'da faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı bugüne kadar 3 kez Ağrı Dağı’na tırmanış programı gerçekleştirdi.

4 ildeki yerel basını görmezden gelerek Ankara’da görev yapan Medyatrek üyesi gazetecilerle 2012 ve 2014 yıllarında Ağrı Dağı’na tırmanış programı düzenleyen SERKA, bu yıl yine yapacağını yaptı.

CNN Türk, NTV, DHA ve Kanal B yayın gruplarından 7 dağcı gazeteci 5.137 metrelik Ağrı Dağı zirvesine çıkmak için Ankara’dan yola çıktı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı SERKA’nın desteğiyle yapılan tırmanış öncesi gazeteciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir belediye tarafından gönderilen kışlık bot ve montları, Doğubayazıt’ın Küçük ve Büyük Yılanlı, Karaca ve Karaburun köylerindeki 128 çocuğa hediye etti.

Daha sonra üç gün süren tırmanış programı için gazeteciler önce 3200 metrelik birinci kamp alanına yürüdü. Geceyi buradan geçiren gazeteciler, ertesi gün 4200 kampına tırmandı. Sabaha karşı zirve tırmanışına başlayan gazeteciler, karlı, rüzgarlı ve sisli havada yaklaşık 5 saat boyunca zorlu bir tırmanış gerçekleştirdi. Soğuk havaya dayanamayan dört gazeteci tırmanışı yarıda bırakırken, üç gazeteci zirve yapmayı başardı. Tırmanış grubu zirvede SERKA’nın flamasını açarak fotoğraf çektirdi. Zirve sonrası mola vermeden Doğubayazıt ilçesine yürüyen gazeteciler, ertesi gün Ankara’ya döndü. Gazetecilerin Ağrı Dağı’nı tırmanış programı yaygın medyada ve televizyon kanallarında geniş yer buldu.

SERKA, kendi faaliyet bölgesinde bulunan ve “Türkiye’nin Zirvesi” olarak adlandırılan Ağrı Dağı’na üçüncü kez başarılı bir tırmanış programı gerçekleştirmiş oldu.


Bu haber 2142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum