Reklam

SELÇUK YENİ'DEN MAHİR DOĞU AÇIKLAMASI

SELÇUK YENİ'DEN MAHİR DOĞU AÇIKLAMASI
29 Aralık 2020 - 16:39
Geçtiğimiz hafta Göle İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan ihbar ve şikayetler ardından gözaltına alınan Göleli esnaf Selçuk Yeni, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

24.12.2020 tarihinde Göle İlçe Jandarma Komutanlığınca ifadesine başvurulmak için İlçe Jandarmaya davet edildiğini açıklayan Selçuk Yeni, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Bu davet üzerine Göle İlçe Jandarma Komutanlığına gittim, burada görevliler bu gece misafirimizsiniz dediler ve o gece orada kaldım. Suçumun ne olduğunu niçin burada misafir olacağımı söyledim, cevaben bilgimiz yok Ardahan Savcılık emri dediler ve o gece Jandarmada misafir kaldım. Sabah Göle’de Adliyeye götürüldüm ancak burada ifadem alınmadı ve Ardahan Cumhuriyet Savcılığına götürüldüm. Bu aşamaya kadar halen daha ne ile suçlandığımı dahi bilmiyorum. Ardahan’da Savcılık huzuruna çıkarıldım. Burada bir kişinin ihbarı ve iftirası nedeniyle alındığımı, sosyal medya hesabı olan Mahir Doğu olarak şikayet edildiğimi öğrendim. Ardahan Savcılığında  ifadem alındıktan sonrada serbest bırakıldım. Serbest bırakılmamın ardından beni suçlayan ve hakkımda kesin hüküm veren ilgili kişi, hakkımda yazmış olduğu iftira dolu haberi kaldırarak, adını da soruşturmanın selameti açısından siteden haberi kaldırdığını duyurdu. Ben bunu kamuoyunun vicdanına ve yorumuna bırakıyorum.

Burada kamuoyu ile şunu paylaşmak istiyorum. Mahir Doğu denilen gizli hesapla uzaktan ve yakından hiçbir bağım ve bağlantım yoktur ve olamazda, ben Göle ilçesinde saygın bir esnafım, İlçemizde Engelliler Dernek Başkanıyım, Göle Merkez Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcı ve kurucu üyesiyim ve aynı zamanda CHP ilçe yönetim kurulu üyesiyim. Temsili ve üyesi olduğum hiçbir kuruluşu küçük düşürecek ve rencide edecek bir gizli yapının içinde olmadım ve olmamda. Ben, toplum tarafından bilinen açık sözlü bir yurttaşım. Bana bu tür haksız ve yersiz iftira atanlar, karalama kampanyası yürüten ve iftira ile şikayet eden kişi ve kişilerle yargı karşısında hesaplaşacağız. Türk adaletine inanan ve güvenen yurttaşım. Hiç kimse kendisini Türk adaletindeki Savcı ve Hakimin yerine koyarak bir başkasının adına peşin yargılı ve hüküm veremez.”
 
Bu haber 6060 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum canberk
    8 ay önce
    Yapı*** suçlama doğru olup mahir doğu isimli fc hesabın Selçuk yeniye ait olduğu savcılık tarafından tespit edilmiş,ancak tutuksuz yargı***mak üzere serbest bırakıldığı aşikardır. Mahir doğu......