Reklam
Reklam

SEFFET KAYA'YA KÖTÜ HABER!

SEFFET KAYA'YA KÖTÜ HABER!
09 Mart 2020 - 12:29

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Genç Çiftçi Projesi altında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, resmi belgede sahtecilik, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık suçlarına ilişkin yürütülen soruşturmada Saffet Kaya’nın da adı geçiyordu.

Soruşturma dosyasında yer alan bir telefon görüşmesinde, şirket sahibi L. M’nin Jandarma'nın baskını sonrası Saffet Kaya'yı araması, Kaya'nın Jandarma komutanıyla görüşeceğini söylemesi yer alıyordu.

Soruşturmayı yürüten Savcı da Saffet Kaya’yı “tanık” olarak ifadeye çağırmıştı. Kaya’nın avukatı ile birlikte Ardahan Adliyesine gelerek ifade vermesini haberleştiren Gazeteci Özkan Karakaya’ya, Kaya ve Avukatı tarafından kişilik haklarına saldırı olduğu gerekçesiyle tazminat davası açılmıştı.

Ardahan 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, açılan davanın reddine karar verilirken,  Özkan Karakaya da beraat etti.

Saffet Kaya’nın gazeteciler hakkında açtığı tazminat davası hakkında açıklamalarda bulunan Gazeteci Özkan Karakaya: “Saffet Kaya geçmişte Ardahan’da milletvekilliği yapmış ve siyasi bir geçmişi vardır. Gazeteci olarak Saffet Kaya’nın tanık olarak Ardahan Adliyesine gelip ifade vermesi bizim için önemli bir haberdir. Sayın Kaya’nın kişilik haklarını zedelemek gibi bir amacımız olmayıp, bir gazeteci olarak okurlarımıza güncel olayları dikkat çekici bir şekilde aktarmaktır. Kaldı ki Saffet Kaya, hakkında çıkan iddialara ilişkin yaptığı tüm açıklamaları sitelerimiz ve gazetelerimizde yayınlamıştık. Saffet Kaya, gazetecilere kızmamalı ve biraz daha sakin olmalıdır. Davanın başından beri adalete güveniyorduk ve nihayet karar verildi. Kaya’nın aleyhimize açtığı tazminat davası mahkemece reddedildi” dedi.

Bu haber 4013 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları