Reklam
Reklam

SAYIŞTAY, BELEDİYEDE USULSÜZLÜK TESPİT ETTİ

SAYIŞTAY, BELEDİYEDE USULSÜZLÜK TESPİT ETTİ
16 Nisan 2020 - 18:29 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 19:24

SAYIŞTAY, FARUK KÖKSOY DÖNEMİNDEKİ ARSA SATIŞLARINI İNCELEDİ, "600 BİN LİRALIK USULSÜZLÜK TESPİT ETTİ"

Ardahan Belediyesini arsa satışında zarara uğratanlara 600 bin lira borç çıkartıldı.

Sayıştay, Ardahan Belediyesinin geçmiş dönemlere ait yapılan 16 adet parsel satışında arsaların fiyat tespit komisyonu yapılmadan satışların usulsüz yapıldığını tespit etti.

Sayıştay, Ardahan Belediyesinin Faruk Köksoy dönemimde yaptığı arsa satışlarında kamu zararı olduğunu belirledi. Geçtiğimiz yıllarda yapılan arsa satışlarının kanunlara uygun yapılmadığı ve bu nedenle Ardahan Belediyesinde o dönemde ihale komisyonlarında yer alan 7 görevliye 600 bin TL zimmet çıkartıldığı öğrenildi.

Konu hakkında edindiğimiz bilgilere göre 2011-2019 yılları arasında Ardahan Belediyesine ait arsa satışlarının kanunlara uygun olarak yapılmadığı, arsa bedeli tespit komisyonların oluşmadığı, arsaların değerinden düşük fiyatlarla satışının yapıldığı Sayıştay'ın denetimlerinde ortaya çıktı. Usulsüz yapılan bu satışlar nedeniyle Ardahan Belediyesi 600 Bin lira zarara uğratılırken, Kamu zararının o dönem komisyonlarda yer alan 7 belediye personelinden tahsis edilmesi için yasal işlemlerin başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Bu haber 2561 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan kemal Sivasligil
    2 yıl önce
    Sayın faruk köksoy beyefendi anı*** tarihlerde annede intikal eden ve Belediye encümen kararıyla düşük fiyat gösterilerek tapulu yeri davacisi oldugu mahkeme kararıyla düşük fiyata satış kararı verdirmistir bu konu hakkında kişi veya kişiler hakkinda davamiz saklı kalınmak üzere davamin takipcisi olunacagimi bildiririm