Reklam
Reklam

ŞAVŞAT ORMAN'DA; ARDAHAN NEDEN KALE'DE?

Ardahan kamuoyu soruyor, ‘Şavşat ormanda festival yaparken, Ardahan neden Cemal Tural Tabiat Parkı ormanlık alanında festival yapmıyor?

ŞAVŞAT ORMAN'DA; ARDAHAN NEDEN KALE'DE?
03 Ağustos 2022 - 14:47
Ardahan 19. Ulusal Kültür ve Bal Festivali, 5 Ağustos Cuma Günü Milli Egemenlik Parkında,6 ve 7 Ağustos’ta ise Ardahan Kalesinde yapılacak. Öte yandan Ardahan’ın gelecek 50 yılına hizmet verecek Şehirlerarası Otobüs Terminal’in açılışı ise İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla saat 14.00 itibarıyla hizmete açılacak.

ARDAHAN KAMUOYU SORUYOR? ŞAVŞAT’A İZİN VERİLDİ, ARDAHAN’A NEDEN VERİLMİYOR?

Orman yangınlarına sebebiyet vermemek amacıyla Ardahan Valiliği 31 Ağustos 2022 tarihine kadar ormanlara giriş yasağı kararı alırken, Artvin’in Şavşat ilçesinde bu yıl 30’uncusu düzenlenen ve Şavşat Sahara Kültür ve Sanat Festivali bin 650 rakımlı Sahara Milli Parkı'nda ormanlık alanında yapılması kafaları karıştırdı. Ardahan kamuoyu soruyor, ‘Şavşat ormanda festival yaparken, Ardahan neden Cemal Tural Tabiat Parkı ormanlık alanında festival yapmıyor? Bu önyargının sebebi nedir?” Diyerek serzenişlerini dile getirdiler.
 
Bu haber 1213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum