Reklam

SAĞLIKTA TOPLU AÇILIŞ

SAĞLIKTA TOPLU AÇILIŞ
24 Mart 2019 - 16:39

Ardahan’ın Göle İlçesinde yapımı tamamlanan ve içerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 3 Nol’u 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun bulunduğu sağlık tesisi ile İlçe Devlet Hastanesine kurulan Tomografi ünitesinin açılışı yapıldı.

Kaymakam Cevat Gün, törende yaptığı konuşmasında, "Bugün sizlerle Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 acil sağlık istasyonumuzun resmi açılışı için bir aradayız. Köylere Hizmet Götürme Birliğimizce 2.293.920 TL ihale bedeliyle yapımına 2018 Haziranında başlanan, 07 Şubat 2019 tarihinde geçici kabulü yapılan hizmet binamızın oturum alanı 700 m² kullanım alanı ise 1200 m² dir. İçerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 3 Nolu 112 Acil Sağlık istasyonunun halkımıza hizmet vereceği bu sağlık kompleksimizde 7 si doktor, 4’ü hemşire, 6’sı ebe, 5’i aile sağlığı çalışanı, 12’si 112 acil sağlık istasyonu çalışanı olmak üzere toplam 43 sağlık personeli görev yapacaktır. İnşallah açılışını yaptığımız bu sağlık kompleksiyle vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmetini daha hijyenik, daha ferah ve kolay ulaşılabilir mekanlarda vereceğiz. Bugün ki açılış programımıza iştirak ederek bizleri onure eden Sayın valimize, son yıllarda ilçemizde yapılan gerek altyapı gerekse üstyapı yatırımlarının hemen hemen tamamının altında imzası olan, emeği ve gayreti olan, ilimize ve ilçemize yatırım getirmek için gösterdiği çabaya bizzat tanık olduğum milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 
Son olarak geçtiğimiz günlerde genç yaşta rahmeti rahmana uğurladığımız sağlık personelimiz hemşire Nurdan Cengiz’e Allah’tan rahmet ailesine ve sağlık camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Açılışını yaptığımız sağlık tesisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor sizleri saygıyla selamlıyorum" dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesim törenine geçildi. Açılışa Vali Mustafa Masatlı, Milletvekili Orhan Atalay, İl Jandarma Komutanı Selçuk Özdem, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüd Özalp ve vatandaşlar katıldı.   

Bu haber 1285 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum