Reklam
Reklam

Saffet Kaya: Damarlarımı kesseler Kürt kanı akar

20.21 ve 23.Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, Ardahan’a gelerek AVM çalışmalarını yerinde denetledi. Saffet Kaya, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

Saffet Kaya: Damarlarımı kesseler Kürt kanı akar
09 Eylül 2016 - 14:03


Saffet KayaArdahan AVM inşaatının son durumunu görmek için geldiği Ardahan’da coşkulu bir şekilde karşılanan Saffet Kaya, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Milletvekilliği dönemimde yoğun kalabalıklar tarafından sevgi gösterileri ile karşılanması ile ülke genelinde tanınan Kaya’yı çarşıda gören her yaştan vatandaş saffet Kaya ile sohbet etmek için adeta birbiri ile yarıştı. Yaşlı bir kadının Kaya ile olan diyalogu ise dikkatlerden kaçmadı.

Ardahan Haber Merkezi Masasına Özel açıklamalar

Ardahan Haber Merkezi Masasına gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kaya, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında çıkan dedikodulara da cevap verdi.

“Ardahan’daki bazı Saffet Kaya düşmanları benim bu hain örgütle bağım olduğu dedikodusunu çıkartarak güya benim tutuklanacağımı ve mal varlıklarıma el konulduğu yönünde çok çirkin bir iftira ile saldırmaktadır” diyen Kaya açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Birileri halen daha Saffet Kaya’dan korkuyor. Siyasete girebilir mi? Düşüncesi ile çamur atmaya kalkıyor. Bu nedenle benim Ardahanlı diyemeyeceğim bu zihniyetler beni karalamaya çalışıyor. Akıl fukarası bu zihniyetler Saffet Kaya’nın bu memleketin her köşesindeki emeğini yaptıklarını unutturabileceklerini düşünüyor. 15 Temmuz gecesi bu ihanet şebekesinin demokrasimize milletimize yönelik hain kalkışmasını nefretle kınıyor. Devletimize seçilmiş hükümetimize istiklalimize ve istikbalimize yönelik emperyalist güçlerin kuklası konumundaki bu örgütün devletimizin tüm kurumlarından temizlenmesi için başlatılan çalışmaları destekliyorum. Gerçek hainlerin en ağır bir şekilde cezalandırılması yaşın yanında kurunun yanmamasını da bekliyorum” dedi.

DAMARLARIMI KESSELER İÇİNDEN KÜRT KANI AKAR

Bölgede yaşanan etnik ve mezhepsel sorunların ortadan kalkması gerektiğine ve Kürtlerin bu toprakların asli unsurları olduğuna vurgu yapan Kaya; “Bölgemizde inkâr edemeyeceğimiz bir Kürt nüfusu yaşamaktadır. Kürtler devletimizin asli unsurlarıdır. Bugün benim damarlarımı kesseler Kürt kanı akar. Türkü- Kürdü birbirinden ayıramazlar. Devlet ve millet olarak biz bir bütünüz. Aramıza nifak sokmak isteyen emperyalist güçler bizi birbirimize kırdırmak istiyor. Bunun içinde yine PKK’yı taşeron olarak kullanıyor. Ben buradan PKK’ya sesleniyorum. Derhal akıttığı bu kanı durdursun. Türkiye Cumhuriyeti Türklerin olduğu gibi Kürt vatandaşlarımızın da ortak vatanıdır. Bu oyuna bu millet gelmez” ifadelerini kullandı.

YENİKAPI RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR

15 Temmuz gecesi FETÖ/PYD terör örgütünün ordumuz içerisine sızan hainler eliyle yapmak istediği darbe girişimi sonrası İstanbul Yenikapı’daki iktidar ve muhalefet partililerin katılımı ile gerçekleştirilen ve ülke genelinde siyasette Yeni Kapı Ruhu olarak adlandırılan havanın devam etmesi gerektiğinin altın çizen Kaya;

“15 Temmuz dış güçlerin, üst aklın FETÖ eliyle yapmak istediği kanlı bir darbe girişimidir. Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Binali Yıldırım’ın bir araya gelerek ülke sorunlarının çözümü ve terör unsurlarının devletin kılcal damarlarından sökülüp atılması için başlamış olan Yenikapı ruhu devam etmelidir. Özellikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu ruhun yaşatılması için söylemlerindeki restleşmeden uzak durması gerektiğini düşünüyorum. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın’ sözünü kendimize şiar edinmeliyiz. Bu nedenle mesele memleket mesele istiklal ve istikbal mücadelesi olduğunda tüm siyasi görüşlerimizi bir tarafa koyup, yekvücut olmalıyız” dedi.

FETÖ YAPILANMASININ KÖKÜ KAZINMALI

Fetullahçı Terör Örgütünün devletin tüm birimlerinden sökülüp atılana kadar mücadelenin sürmesi gerektiğini söyleyen Kaya, “Bildiğiniz gibi bu yapı 40 yıllık bir hain örgütlenmedir. Geçmişte herkesi dini yaşama konusunda insanları bilgilendirdiği yönünde bir algı vardı. Yine eğitim alanında bu örgütün hayırlı işler yaptığı düşüncesi mevcuttu.

Bunu kimse inkâr etmiyor. Bugün Cumhurbaşkanı bile çıkıp milletten özür diliyorsa gerisini siz düşünün. Hal böyle ikin artık geçmişte şu destek verdi bu şunu yaptı demenin de bir anlamı yoktur. Bu söylemler bu örgüt ile yapılan mücadeleyi de sulandırır. 17/25 Aralık 2013 tarihi bu yapının gerçek niyetinin ortaya çıktığı ve devletin terör örgütü listesine koyup tüm birimleriyle topyekûn mücadele ettiği bir örgüttür. Bunu anlamak istemeyen kesimlerde 15 Temmuz sonrası buna kanaat getirdiği inancındayım. Artık bu ülkenin bekasına zarar veren siyasi bürokrat her kim varsa hesabı sorulmalı.

Bu ülkeye ihanetin hesabını ödemeli. Altın çizerek söylüyorum. Kim ihanet yapmışsa hesabını verecek. Ama geçmişte masum bir şekilde öğrencilere hayır için burs vermiş yurt yapmış insanlarında bu hainlerle aynı kefeye koyulmaması gerekmektedir. Bende on yıl önce yurt yaptım. Öğrencilerimize burs verdim. Ama bu alçakların niyetlerinin devlete ihanet edeceğini bilmiyordum. Bunu hükümette geçmişte bilmiyordu. Çünkü 12 yıl boyunca destek verdiler. Devletin hükümetin bilmediği bir yapıyı Saffet Kaya nerden bilecek? Bugün bu yapıyı savunan ve desteğini kesmeyen kim varsa cezası kesilmelidir” diye konuştu.

2017 YILINDA ERKEN BİR SEÇİM OLACAKTIR

Ardahan Haber Merkezi masasının sorularını da yanıtlayan Saffet Kaya, “Türkiye’de önümüzdeki sene içinde erken bir seçim olma ihtimali yüzde doksandır. Bunu ilk defa ben söylüyorum. Bu durum son derece önemli bir ifadedir. Bildiğim şeyler var çünkü. Önümüzdeki sene yapılacak erken seçimde de bazı değişikliklerin olacağı da aşikârdır. Ulusal basında da daha önce verdiğim mülakatta paylaşmıştım. Bir kez daha paylaşayım. Anayasa değişikliği ile milletvekili seçimlerinin 4 yıl yerine 5 yıla çıkarılacağı düşüncesindeyim” ifadelerine yer verdi.

AVM ARDAHAN’IN EN BÜYÜK ÖZEL TEŞEBBÜS YATIRIMIDIR

Ardahan Belediyesinin eski Rus pazarı yerine ihaleye çıkıp Morkoç Limitet şirketinin üstlendiği 20 trilyonluk AVM hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kaya; “AVM Ardahan’ın en büyük yatırımıdır. Burada Belediye Başkanı Köksoy’a ve çalışanlara ayrıca Lütfü Bey kardeşime özellikle teşekkür ediyorum. Bu AVM yapımı sürecinde Ardahan’a katkısı olacak bu eserin ortaya çıkmasında büyük pay sahibidir. AVM Gürcistan’dan tutun Artvin, Erzurum Kars ve çevre ilçelerin ticari aktivitesinin burada olmasını sağlayacaktır. Normalde 5 yılda bitmesi gereken proje bu yıl içerisinde bitirilecektir.

Bu proje para kazanma dürtüsü ile yapılacak olsaydı bu yatırım inan ki buraya yapılmazdı. Bu yatırım kar amaçlı yapılmamış memleket sevdamdan dolayı yapılmış bir yatırımdır. Kaldı ki bu memlekette Cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerini yapan bir kişi var. Başkaları duysun bu sözümü. Saffet Kaya’yı karalamak isteyenler kendi eserlerini söylesinler. Saffet Kaya olarak yüzlerce eserimi söylerim.  Ardahan’ın bugün gelişmesi ve büyümesinde Saffet Kaya’nın projeleriyle olmuştur. Geçmişte birlikte çalıştığım AK Parti hükümetine teşekkür ediyorum çünkü hazırlamış olduğum tüm projelerim destek gördü” açıklamasında bulundu.

6 YILDIR ARDAHAN’DA YAPRAK OYNAMIYOR

Milletvekilliği dönemlerinde Ardahan’a yapılan yatırımları anlatan Saffet Kaya, kendisinden sonra görevi devralan Milletvekillerine de seslenerek harekete geçme çağrısında bulundu.

Kaya, “Bugün Ardahan’da projeleri ihaleye çıktığı halde tüneller yapılmaz haldedir. 6 yıldan beri Ardahan’da yaprak oynamıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Hava limanı nerede? Göle Ardahan yolu 6 yıldır bitmemiş bu Ardahan için utançtır. 50 Kilometrelik yolu yapamıyorlar. Bu suç seçilmişlerin suçudur. Seçilmişler ağırlığını koymalıdır. Hangi bakan geldi ne söz alındı? Gümrük Bakanı Ahmet beyden hangi sözler alındı söylesinler? Geçmişte bizim yaptıklarımızdan ders almalılar. Bakan gelecek ihtiyaçlar sorunlar aktarılacak. Ardahan meselesi masaya yatırılıp taleplerimiz karşılanacak. Ben o zaman Ardahan’a bakan geldi diyelim. Bakan geldi brifing aldı, git yok öyle bir şey ey seçilmişler”

KARS ARDAHAN DEMİRYOLU PROJESİ NEDEN YAPILMADI

Ardahan’ın birçok sorunun olduğunu ve bu sorunlarının çözümü için yapılması gerekenlerin ivedilikle yapılması gerektiğini de söyleyen Kaya, “Kars Ardahan Demiryolu projesi neden yapılmıyor. 6 yıldır siz bu yatırımı neden Ardahan’a kazandırmıyorsunuz? Bunlar Ardahan’ın gerçek meselesi her seferinde söylüyorum. Nerde Çıldır Ardahan Demiryolu projesi. Hadi 700 kişinin çalışabileceği çağrı merkezini Kars’a kaptırdın.

Bakan Ahmet Arslan geldiğinde bu yatırımları neden istemedin? 700 kişinin ekmeği ile oynandı bu yatırımın Kars’a kaptırılmasında. Antrepo nerede? Bunları söylememin tek sebebi halkımız bilinçlensin ve bu yatırımların peşine düşsün.  Saffet Kaya bu yatırımların peşini bırakmayacaktır. Tüm gücümle enerjimle milletvekili olmasam bile bunları en yüksek makamlara söylemekten geri durmayacağım. Geçtiğimiz hafta içinde Sayın Başbakan Binali Yıldırım beyle görüştüğümde bunları kendisine söyledim. Söylemeye devam edeceğim. Çok sevdiğim değer verdiğim bir insandır. İlişkilerimizde iyidir Sayın Başbakanla.” şeklinde konuştu.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ARDAHAN CİDDİ BİR YANLIŞ YAPMIŞTIR

7 Haziran Genel Seçimleri sonrası aktif siyaseti bıraktığını belirten ve bu açıklamasını her fırsata dile getiren Kaya, “7 Haziran’da Saffet Kaya’nın seçilmesi Ardahan için çok önemliydi. Seçim hükümetine otomatik olarak bir bakanlık demekti. Böyle bir durum olması durumda Bakanlığım hem Türkiye adına hem de bölge ve ilim, Ardahan adına büyük avantajların sağlanması anlamına gelecekti. 40-50 yıl boyunca Ardahan’a ve bölgeye gelmeyecek hizmetlerin yapılması demek olacaktı. Bunu açıkça söylemek istiyorum. Bu nedenle üzgünüm. Elbette seçildiğimde bağımsız bir vekil olarak kalmayacaktım.

O günün şarlarında Bakanlığı teklif edecek hükümette yer alabilirdim.  Bu görevi yapmamam için bir neden yok. Ama 7 Haziran’da hak yerini bulmalıydı. Ardahanlı hemşerilerime küsmedim. Ama kırgınım. Ardahanlı hakkı teslim etmedi. Eleştirim var bu her fırsatta söylüyorum. Daha dün yine önüme geçen vatandaşlarımız 7 Haziran’da biz hata yaptık hakkınızı helal edin diye özeleştiri yapıyor. Ben hakkımı Ardahanlı kardeşlerime helal ederim ama Ardahan’ın geleceği için bu hakkı gelecekte Ardahanlı helal etmeyecektir” açıklamasında bulundu.

ÖZTÜRK YILMAZ YENİ SİYASETÇİ, ELEŞTİRİYİ HAZMETMESİ GEREKİR

Ardahan kamuoyunda son günlerde CHP Ardahan Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve bazı yerel basın mensupları arasında yaşanan gerilimi de değinen Saffet Kaya, “Demokrasilerde eleştiri hakkı vardır. Demokrasi böyle bir şey eleştiriyi hazmetmek lazım. Basınımızın içinde de çürük elmaların olduğunu düşünüyorum. Ama bunlar var diye de eleştiriden uzak duramayız. Eleştiri siyasetçiyi başarıya daha güzele götürür. Ardahan siyasetinde benim kadar eleştiri alan bir siyasetçi daha yoktur. Bir gazeteci biliyorsunuz yıllarca hakkımda haksızca en ağır yazılar kaleme aldı. Bir güne bir gün neden böyle yapıyorsun diye bir söylem de bile bulunmadım. Onun için ben Seçilmişler ile basın mensuplarımızın daha yapıcı bir üslupla diyalog kurmasını beklerim. Ayrıca Sayın Öztürk Yılmaz’a da haksızlık yapılmamasını isterim. Kendisi yeni bir siyasetçi bir şans verilmesi ve yapacaklarının görülmesi kanısındayım” ifadelerini kullandı.

EL-KAİDE, IŞİD AMERİKA YAPIMI TERÖR ÖRGÜTLERİDİR

Son yıllarda Ortadoğu’da yaşanan terör olaylarının kaynağının İslamiyet’le hiçbir alakasının olmadığını söyleyen Kaya; “El kaide terör örgütünü de İŞID’ i de çıkaran ve besleyen emperyalist güçlerdir. Yani Amerika’dır. Dinimiz bir insanın haksız yere öldürülmesini tüm insanlığın öldürülmesi gibi görmekte ve insana verdiği önem herkesçe bilinmektedir. Böyle bir dinin mensupları olarak biz emperyalist güçlerin oyununa gelmemeliyiz. Tüm İslam coğrafyası üzerinde oynanan bu oyunu bozmak yine biz Müslümanların elindedir” diyerek sözlerini noktaladı. 

Reklam
Bu haber 15333 defa okunmuştur.