Reklam
Reklam

SADIK DOSTLAR UNUTULMADI

SADIK DOSTLAR UNUTULMADI
21 Şubat 2021 - 12:09
Soğukların etkili olduğu ve Coronavirus nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı bu günlerde Göle’de bir gurup gönüllü hayvan sever aç kalan sokak hayvanlarını unutmayarak yaşam alanlarına mama bıraktı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Göle’de de cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Lokanta ve pastanelerin kısmen kapalı olduğu bu süreçte aç kalan sokak hayvanları gönüllü hayvan severlerce unutulmadı. İlçemizde görev yapan sağlık çalışanları ile komando birliğinde görevli personeller kendi imkânlarıyla Park, bahçe cadde, sokak ve boş arazilere sokak hayvanları için yiyecek bıraktı.

Özellikle kedi ve köpek popülasyonun fazla olduğu noktalara mama bırakan doğa dostu hayvan severler yemleme yaparak hayvanların aç kalmasının önüne geçti. Hayvan severler nefes alan her canlının yaşam hakkı olduğunu ifade ederek, "Sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışmalar yapılıyor. Hayvanlara herkes elinden geldiğince yardım ediyor. Biz de bugün olduğu gibi belli aralıklarla sokak hayvanlarına mama vererek destek olmaya çalışıyoruz” dediler.
Haber: Ömer Turan

Bu haber 1840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum