Reklam

REKTÖRDEN BASINA SANSÜR!

REKTÖRDEN BASINA SANSÜR!
08 Mayıs 2019 - 18:36

ARÜ Rektörü Mehmet Biber'in üniversite yerleşkesinde Ardahan'da yayın yapan yerel gazetelere ait internet sitelerine sansür uyguladığı ortaya çıktı.

Son günlerde işçi alımlarındaki usulsüzlük iddiaları ve Üniversitedeki keyfi uygulamaları nedeniyle Ardahan halkı tarafından istifası istenen, ARÜ’deki Ardahanlıların istemediği Erzurumlu Rektör Mehmet Biber, bilim yuvası kuracağına basına sansür getirdi.

Alınan bilgilere göre Rektör Biber, başta 23 Şubat Gazetesine ait internet sitesi olmak üzere ardahanhaber.com.tr’ye de sansür getirdi. Bunun gibi kendi istediği doğrultuda haber yapmayan internet sitelerine kampüs yerleşkesinde sansür koyan Erzurumlu Rektör’un basından niye bu kadar korktuğu merak edilirken, son günlerde hakkında ortaya konulan iddialara karşı gıkını çıkarmayan Biber’in kendisini arayan bazı basın mensuplarının telefonlarına da engel koydu.

Ardahanlılar sitelere ulaşım engeli nedeniyle haberleri okuyamadıklarını belirtirken, yaşanan bu durumunun ortaçağ zihniyetini ortaya koyduğunu ifade ettiler.

Bu haber 807 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ardahan 75
  1 yıl önce
  Ardahan'ın yerel gazetelerine uygu***an sansürü kınamak yerine içten içe sevinerek desteklemek için ya ilkesiz olmak ya da belli çıkarları koruma çabası içinde olmak gerekir. Gazetecilik hassasiyeti içinde haber yapan muhalif de olsa her gazeteye bilim yuvası olması beklenen Üniversitede herkesin ulaşabilmesi gerekir.
 • mehmet avşar
  1 yıl önce
  itibar etmeyin, ya*** habercilikte zirve yapan gazete, 23şubat ve ardahanhaber