Reklam

POSOFLUYA OPERASYON

POSOFLUYA OPERASYON
23 Haziran 2021 - 19:03 - Güncelleme: 27 Temmuz 2021 - 00:07
Ardahan’da jandarmanın düzenlediği operasyonda çok sayıda silah ve silah parçası ele geçirilirken 1 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Ardahan’ın Posof ilçesinde silah tamir atölyesine çevrilen eve düzenlenen baskında çok sayıda silah ve silah parçaları bulundu.

Ardahan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbarı çalışmaları sonucunda; Posof Süngülü (Erle) köyünde ikamet eden bir şahsın evini silah tamir atölyesi olarak kullandığı, arızalı silah tamiri yaptığı, kurusıkı tabancaların namlularında oynama yaparak bu silahları kurusıkıdan bozma tabanca haline getirip sattığı yönünde bilgiler elde etti.

Jandarma ekipleri Süngülü köyünde ikamet eden şüpheli şahsın evine operasyon düzenleyerek yapılan aramada, 1 adet ruhsatsız 9 mm. çapında tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 50 adet yabancı menşeli 9 mm. çapında dolu tabanca fişeği, 12 adet av tüfeği fişeği, 1 adet silah tamirinde kullanılan tezgah üstü matkap ve çok sayıda silah tamirinde kullanılan malzeme ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile yakalanan şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.
 
Bu haber 2559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ümmühan ekici
    2 ay önce
    Yaptığınız haberin doğru bir içerigi yok orada ele geçirilen tabanca ve av tufeginin ikiside ruhsatlı olup diğer esyayalarda çakı yapiminda kul***iliyor. Kuru sıkı tabancayı bozup sattığına dair herhangi bir kanıt yok sadece bir iddia üzerine jandarma ekipleri geldi jandarmanın da gördüğü üzere ne silah atölyesi vardı ne de ruhsatsız veya yasadışı bir şey tamamiyle ya*** haber yapmışsıniz kaldırmanız rica ediyorum