Reklam

POSOF VE ÇILDIR'DAN ELAZIĞ'A YARDIM ELİ

POSOF VE ÇILDIR'DAN ELAZIĞ'A YARDIM ELİ
27 Ocak 2020 - 19:54

Merkez üssü Elazığ olan deprem, kuzeyden güneye bütün Türkiye'yi sarsarken, Posof ve Çıldır’da deprem yaralarının sarılması için yardım kampanyası başlatıldı.

Elazığ Sivrice´de gerçekleşen deprem sonrası, İçişleri Bakanlığı talimatları ve AFAD Başkanlığı talepleri doğrultusunda, Posof Kaymakamlığı Koordinasyonunda Posof Belediyesi, Sivil toplum kuruluşları, kamu personeli ve vatandaşların yardımları ile hazırlanan 423 adet temel gıda kolisi Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, kurum amirleri ve personelleri ile vatandaşlar tarafından el birliği ile hazır bulunan araçlara yüklenerek AFAD aracılığıyla Elazığ´lı vatandaşlara ulaştırılmak üzere Posof´tan dualarla yola çıktı.

ÇILDIR DEPREMZEDELERİ UNUTMADI

Çıldır Kaymakamlığı ve Kızılay Çıldır Şubesi Elazığ ve Malatya´da yaşanan deprem nedeniyle depremzede vatandaşlar için gıda yardımı toplandı. Çıldır Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Efrail Gürbüz, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Muharrem Othan ve Kızılay Şube Başkanı depremzedeler için gıda yardımı istedi. Duyarlı Çıldırlı halkı her zaman olduğu için depremzedelere imkanları ölçüsünde gıda kolileri hazırlayarak yetkililere teslim etti.

Kaymakamlık Yetkileri, "Elazığ ve Malatya İllerimizde yaşanan bu olay hepimizi derinden üzmüştür. Bugünden sonra yaraların bir an önce sarılması için çalışmalar başlamıştır. Bizlerde Çıldır Kaymakamlığı olarak yaraların sarılmasına Mahmut Ahmet Vural tarafından Çıldır esnafını ziyaret edilerek bir nebzede olsa katkı sunmak için gıda yardımı toplayarak Ardahan Valiliği kanalı ile depremzede vatandaşlarımıza göndereceğiz" dediler.
   Türk Kızılay’ı Çıldır Şube Başkanı Mahmut Ahmet Vural ise, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim. Türk Kızılay’ı olarak Genel Merkezimizin koordinesinde depremzede vatandaşlarımız için gerekli lojistik destek sağlanmıştır. Bizde Çıldır Şubesi olarak, Çıldır Kaymakamlığı ile birlikte çorbada tuzumuz bulunsun diyerek Çıldır halkından destek istedik. Desteğini esirgemeyen bütün Çıldır Halkına teşekkür ederiz" dedi.

Bu haber 1484 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum