Reklam

POSOF'TA NELER OLUYOR!!!

POSOF'TA NELER OLUYOR!!!
14 Mart 2019 - 13:05 - Güncelleme: 15 Mart 2019 - 09:32

HUKUKÇU ADAY BAYRAKTAR: POSOF HALKINA TEHDİT VE ŞANTAJ UYGULANIYOR

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Posof Belediye Başkan adayı olan Avukat Onur Bayraktar, seçimlere kısa bir süre kala AK Parti yönetimi tarafından Posof halkının tehdit edildiğini ileri sürdü.

CHP Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, İl Genel Meclis Üyeleri Necmettin Taşçı ve Aytekin Güngör’ün yanı sıra Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla Posof’ta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan aynı zamanda hukukçu da olan Başkan Adayı Avukat Onur Bayraktar, özellikle Posof Belediyesi çalışanlarının tehdit ve şantaja maruz bırakıldığını savundu.

POSOF’TA CHP’NİN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ

Posof’ta kısa sürede halkın gönlüne girmeyi başaran ve seçimlerde iddialı bir konumda bulunan Başkan Adayı Bayraktar, “Bilindiği üzere ülkemiz 31 Mart 2019 tarihindeki yerel idareler seçimine son hızla yaklaşmaktadır. Elbette ki güzel İlçemizde de halk kendi özgür iradesiyle seçimini yapacaktır. Özgür iradesiyle dediysek de aslında, temennimiz bu yöndedir. Çünkü etraftan, eş dosttan, öğrendiğimiz üzere mevcut yönetim tarafından bir takım baskı, tehdit ve şantajlarla halkımızın özgür iradesi esir alınmak istenmektedir.

Posof Halkı fazlasıyla saygıdeğer ve yine fazlasıyla şerefine düşkün bir halktır. İki şey insanın şerefidir, bunlardan birisi namusu diğeri de ekmeğidir. Bizim insanımız bu iki değerini ne pazarlık konusu ne de tehdit ve şantaj konusu ettirmez, bunlar için yeri geldiğinde hayatını ortaya koyar.  Bir süredir ve şu anda halkımız ya kendisinin ya da evlatlarının ekmeğiyle, işiyle, gücüyle tehdit edilmektedir” dedi.

POSOF HALKI TEHDİTE BOYUN EĞMEZ?

Posof halkının tehdit ve şantaja boyun eğmeyen şerefli ve kadim bir millet olduğunu ifade eden Bayraktar, AK Parti Posof yönetimi tarafından vatandaşların şu şekilde tehdit edildiğini ileri sürdü; “

- Mevcut yönetime oy vermezseniz işten çıkartırız,

- Onur Bayraktar'ın etrafında görünürseniz, işe alınmazsınız, FETÖ'cülük dahil her türlü iftiraya maruz kalırsınız.

- Hele bir orda göreyim bundan sonra İŞ-KUR’U unutun

- Hele bir onlarla aynı fotoğrafta çıkın caddede gezemezsiniz.

- Seçimden sonra eski Cahit Ulgar eski Köksal Seyhan, eski Sönmez Çil olmayacak, herkes haddini bilecek.

- Bak akıllı olun, bu ciddi bir uyarıdır.

- Gittiğiniz yola dikkat edin, yanlış kulvardasınız

- İşinize Sahip çıkın, kendinizi işten çıkarttırmayın”

KİMSE BU MİLLETİN ŞEREFİYLE OYNAYAMAZ

Bayraktar sözlerinin devamında şunları kaydetti: “ Bunlar duyduğumuz en hafif tehditlerdir. Bunlar böyle yaparak, insanımızın ekmeğiyle oynayarak az önce de dediğim gibi Posof halkının şerefiyle oynamaktadırlar. Posof halkının şerefi bunların hiç umurlarında bile değildir. Eminim ki 31 Mart günü Posof halkı şerefine sahip çıkacak, 1 nisandan sonra milletimiz "haddini değil hakkını bilecektir.

Ve ben de buradan söz veriyorum, bir avukat olarak, bir hukukçu olarak ve Posof'un evladı olarak Posoflunun hakkını, hukukunu her şart ve ahvalde koruyacağım ve Posof'a sahip çıkacağım. Halkımız hele bir de hiç hak etmediği halde türlü türlü hakarete, aşağılamaya varan ifadelere maruz kalmaktadır ki Posof Halkının bunu kabul etmesi, bunlara katlanması mümkün değildir.

- Ben sizin karınlarınızı doyuramadım!

- Haddinizi bileceksiniz!

- Benim param var sizin neyiniz var?

- Kasa kasa bira dağıtıyorlar

İşte duyduğunuz gibi bunlar, mesnetsiz bir kibirle Posof Halkına yukarıdan bakmakta, insanımıza her türlü aşağılayıcı yakıştırmayı, her türlü hakareti fütursuzca yapmaktadırlar.” 

POSOF HALKI BUNLARA GEREKEN DERSİ VERECEKTİR

Posof’ta 31 Mart gecesi halkın kendisini tehdit edenlere en iyi şekilde cevap vereceğini anlatan Başkan Adayı Bayraktar,  Posof halkına soruyorum,

- Daha ne kadar bunlara katlanacaksınız?

- Bir beş yıl daha bu hakaretlere maruz kalmaya nasıl gönlünüz razı olacak?

- Şimdiyken bunlara cüret edenleri bir beş yıl daha seçerseniz o zaman haliniz nice olur?

Ve mevcut yönetime de soruyorum;

- En önemli göreviniz Posof'u birleştirmek olmalıyken, hangi akılla insanlarımızı bölüyorsunuz?

- İnsanlarımızı aşağılayarak, insanlarımıza hakaretler ederek elinize ne geçeceğini umuyorsunuz?

- Seçimden sonra diyerek neyi işaret ediyorsunuz? Posofluyla savaşacak mısınız?

- İnsanları birbirine karşı doldurarak, halkı bölerek, birbirleriyle çatıştırarak ancak bir enkaz yaratırsınız, bunun farkında mısınız?

- Bu koşullarda seçimi kazandığınızı varsayalım. Seçimden sonra bu enkazın içinde nasıl başkanlık yapacaksınız?

- Bir çete gibi davranıyorsunuz, Yoksa Belediye yi bir çete mi yönetiyor?

- Onlara yüz vermeyin diyorlar

-Gelirse kapınızdan kovun diyorlar

- Açık oy istiyoruz, oyunuzu telefonla çekip bize getireceksiniz diyorlar

Evet, duyduğunuz tüm bunlar etrafımızda çok sert bir şekilde yaşanıyor. Mevcut yönetim birleştireceğine Posof'u Posof'luyu bölüyor. Çarşıda pazarda insanlarımız tek tek kenarlara, kuytulara çekilerek ya kendisinin ya evlatlarının aşıyla işiyle tehdit ediliyor. Gençlerimizi sıkıştırıyorlar, gençlerimizi ikiye bölmüşler birbirleriyle çatıştırıyorlar” diye konuştu.

GÜÇ SARHOŞLUĞUYLA SUÇ İŞLİYORLAR

Posof AK Parti yönetiminin insanları tehdit ederek suç işlediğini söyleyen Avukat Bayraktar, “ Uyararak şunu söylemeliyim ki 298 sayılı SEÇİMLERİN TEMEL HÜKÜMLERİ VE SEÇMEN KÜTÜKLERİ HAKKINDA KANUN'un 152. maddesine göre tüm bunlar suçtur ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası vardır.

Ve bilmiyorlar ki Posof Halkı dirayetlidir, Posof Halkı cesaret sahibidir, Posof Halkı şeref sahibidir. Posof halkı punduna getirdiğinde hesabını görecektir. Şerefine tecavüz edenlerin haddini sandıkta bildirecektir.

Posof halkı şunu bilmelidir ki hiç kimse sizin aşınızla, işinizle, şerefinizle oynayamaz. Buna izin vermem, her ne pahasına olursa olsun size gelecek her türlü kötülüğe siper olur, hakkınızı, hukukunuzu sonuna kadar savunurum.

Posof Gençliği hiç merak etmeyin başkanlığımızda aşınızda, işinizde olacak, hiçbirinizi işkur kapılarında koşturmayacağız, hiçbirinize sizi biz işe koyduk bunun için şunu bunu yapın demeyeceğiz. Yeter ki siz de hem kendinize hem Posof'a sahip çıkın. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 6173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Serhat Usanmaz
  1 yıl önce
  Posof halkı tehdidlere boyun eymeyecektir.rnBir nisan da davul zurnayla zaferi kutlayıp, tehditcileri gönderecektir.
 • posoflu
  1 yıl önce
  barış bayraktar sahi sen karsta bir gece otelden alınıp niye tuttuk***dın askere sövüp teröristi övmüştün hatırladınmı
 • gurbetçi
  1 yıl önce
  bir defaaşvuruyorsunuz olsun delikanlı olun kimde itibar etmeyince iftiraya b
 • Barış Bayraktar
  1 yıl önce
  Sandık kurullarındaki memur üye ve parti temsilcilerine büyük görev düşüyor. Yasada tanım***mış görev ve yetkilerini kul***arak sandık başına kimsenin cep telefonu ve diğer görüntü a*** cihazlarla gitmesine izin verilmemelidir. Bu sayede "fotoğraf çekip getireceksiniz" baskısı kırılabilir ancak.