Reklam
Reklam

POSOF BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ULGAR: "POSOF BELEDİYESİ BOŞ DURMADI"

22 ve 23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. Aşıklar ve Türkü Şöleni için hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar: “Posofluların Posof'ta buluşma gününe bütün hemşirelerimizi her zaman kendi evlerine davet ediyoruz” dedi.

POSOF BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ULGAR: "POSOF BELEDİYESİ BOŞ DURMADI"
06 Temmuz 2022 - 14:04
22 ve 23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. Aşıklar ve Türkü Şöleni için hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar: “Posofluların Posof'ta buluşma gününe bütün hemşirelerimizi her zaman kendi evlerine davet ediyoruz” dedi.

ULGAR: “TÜM PROJELERİMİZ HAYAT BULUYOR”

‘2014'ten bu tarafa Posof Belediye Başkanlığını Posof halkının teveccühü ile beraber yürüten kişiyiz ve bu makamdayız’ diyen Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, “Geldiğimiz günden bu tarafa Posof’umuzla ilgili yapılması gereken ve olması gereken tüm projeleri bir bir hayat buldurmaya gayret ediyoruz. Allah'a hamdolsun başladığımız günden bu tarafa hiç bir gün boş kalmadık sürekli bir projeden diğer bir proje için yol almaya devam ettik” ifadesini kullandı.

POSOF’A 100 YIL HİZMET EDECEK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, şunları söyledi: “Posof bir taraftan güzelleşip yaşanılabilir bir hale gelirken diğer taraftan da temel ihtiyaçlarını her geçen gün bir proje daha ilave ederek ihtiyaçlarını gidererek yol almaya devam ediyor. 2022 yılındayız, şu anda Posof’ta icra edilen projelerimiz nelerdir diye başlarsak bu yıl daha çok altyapıyla ilgili çalışmalarımız var. Ben öncelikle Posof halkının sağduyusuna güvenerek onlara bu süreç içerisinde yaptığımız bu hizmetlerden dolayı tabii ki almış oldukları güncel hizmetlerle alakalı zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle içme suyunda ben bu manada gerek yolların arızalı bozukluktan gerek içme suyundaki kesintiden dolayı bütün halkımıza vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor. İnşallah hızlı bir şekilde projemizin devamıyla en az 50 ila 100 yıllık bir projeyi hayat buldurmaya gayret edeceğiz diye yolumuza devam ediyoruz.

POSOF’A ENERJİ LİSESİ AÇILIYOR

Gençlik Spor Bakanlığımızdan geçen yıl ilçemizde bulunması gereken spor tesisleri noktasında birçok yatırımımız var. Yine Milli Eğitim Bakanlığımız da şuan da ihale aşamasında olan Posof Enerji Lisesi adını verdiğimiz lisemizin ihalesi var. Diğer taraftan Türkgözü Gümrük Sınır Kapımız şu anda hızlı bir şekilde inşaatı devam ediyor zannedersem şuanda yüzde 70 civarında ve hızlı bir şekilde yol alıyor. Bir taraftan tünel ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Posof Belediyesi olarak turizmle ilgili bir takım çalışmalarımız var. Dünyanın ve Türkiye'nin ekonomi den etkilendiği bir dönemde biz yatırım hızımızı hiç kesmeden yatırım noktasında hiçbir ekonomik bir bahane bulmadan yolumuza Allah’ın izniyle devam ediyoruz.

ULGAR’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE MİLLETVEKİLİ ATALAY’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Bu kadar güzel hizmetleri bize gönderen, sunan ve gayret eden başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a akabinde Bakanlarımıza ve özellikle bölgede bütün bu faaliyetleri icra etme noktasında bizim her daim yanınızda olan İl milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’a, Ak Parti ekiplerine, Belediye ve İl Genel Meclis üyelerimize, çalışanlarımıza AK Parti teşkilatlarına ve bize omuz veren herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

DOĞALGAZ VE YER ALTI ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

İnşallah tabii ki Posoflularımız Posof’u seviyor Posof'un gelişmesini önemsiyor. Özellikle yurtdışındaki hemşerilerimiz yine Türkiye’nin büyük kentlerindeki hemşerilerimiz iş adamlarımız, STK’larımız bizimle beraber ortak hareket ediyor. Ben buradan sizlerin aracılığıyla onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabiki projelerimiz devam ediyor. Yağmur suyu şebekesi, içme suyu şebekesi akabinde doğalgaz çalışması ve bir çok alanda ARAS EDAŞ ile elektrik nakil hatlarındaki yeraltı çalışmaları ile beraber bu seneki işlerimiz bu şekilde devam edecek. İnşallah hedefimiz yılsonuna bu projelerimizi hayat buldurmak için gereken gayreti yüklenici firmalarla beraber götürmeye gayret ediyoruz.

BAŞKAN ULGAR, 12. AŞIKLAR VE TÜRKÜ ŞÖLENİ’NE TÜM VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

Tabii bu arada biz Posoflu hemşerilerimizi buluşma günü olarak gördüğümüz ve bu yıl 12. düzenleyeceğimiz Aşıklar ve Türkü Şöleni’ni Allah nasip ederse hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah bu yıl bunu da gerçekleştireceğiz. 22 Temmuz'da Posof ilçe merkezinde başlayan Aşıklar programımız 23’ünde Mesire Alanı dediğimiz sahada tüm hızı ve güzelliği ile devam edecektir. Tabii ki bu programımıza bütün hemşirelerimiz her zaman kendi evlerine davetli olduğu gibi memlekete davet ediyoruz. İnşallah Posofluların Posof'ta buluşma günü diyor hepinizi saygı sevgiyle selamlıyorum.”
 

Bu haber 1342 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum