Reklam

Posof'a turistik Bungalov evler yapılıyor

Posof'a turistik Bungalov evler yapılıyor
18 Eylül 2019 - 17:04

Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Posof Belediyesi tarafından ilçenin turistik altyapısını güçlendirmek amacıyla Bungalov evler yapılacak.

Türkiye’nin Gürcistan’a açılan sınır kapısı Türkgözü’ne ev sahipliği yapan Ardahan’ın Posof ilçesi, eşsiz doğası ve yöresel ürünleriyle önemli turizm destinasyonlarından biri haline gelmeye başladı. Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) “Doğa Dostu Kent Posof” projesiyle ilgili çalışmaları devam ederken, ilçenin turizm altyapısını güçlendirmek amacıyla ikinci bir proje de Posof Belediyesi tarafından hayata geçirilecek. SERKA’nın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na “Mesire Alanında Doğa Ziyafeti” projesiyle başvuran Posof Belediyesi mali destek almaya hak kazanmıştı.

Projenin hayata geçirilmesi için SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven ile Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar sözleşme imzaladı. Eşsiz doğasıyla doğaseverlerin uğrak mekanı haline gelen Posof’a, ilçeden geçen Posof Çayı’nı da içine alacak şekilde rekreasyon, peyzaj, çevre düzenlemesi ve restoran tesisi yapılacak. Proje kapsamında bir ahşap restoran ve Bungalov evler yapılarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulacak. İlçenin doğasına uygun yapılacak olan Bungalov evler ile beton yapılardan uzak, doğa ile iç içe bir dinlence alanı yapılması amaçlanıyor.

Öte yandan, Serhat Kalkınma Ajansı’nın “Doğa Dostu Kent Posof” projesiyle ilgili çalışmaları devam ediyor. Ajans’ın bu proje ile önümüzdeki üç yılda bölgenin önemli doğa turizmi destinasyonlarından biri haline getirmeyi hedeflediği Posof, eşsiz doğası, doğal ve geleneksel yöntemlerle üretilen yöresel gıda ürünleri, Gürcistan’a açılan sınır kapısı ile turizm alanında önemli bir potansiyele sahip.

Bu haber 2714 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yasin KAYIKÇI
    9 ay önce
    Emeklerinin karşılığını sonuna kadar alacağın, çok sevdiğin ve çok sevildiğin bir çalışma yaşantın olmasını diliyorum, başarıların daim olsun. Posof’a hayırlı olsun güzel haber