Reklam
Reklam

ÖZÜR DİLEDİ

ÖZÜR DİLEDİ
05 Ocak 2021 - 23:59
Gazete ve internet haber sitemiz tarafından gündeme getirilen Milli Piyango’nun 9 Ocak tarihli çekiliş biletinde Çıldır Gölü’nün Kars il sınırları içerisinde gösterilmesi nedeniyle Sisal Şans hatasını kabul ederek Ardahanlılardan özür diledi.

BAŞKAN AZİZOĞLU, YANLIŞA MEYDAN OKUDU

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nun söz konusu ibarenin düzeltilmesi için yapmış olduğu girişimler sonuç verdi. Milli Piyangonun özelleştirilmesi ile Milli Piyangonun yeni sahibi Demirören Grubu ve İtalyan ortaklı ‘Sisal Şans’ şirketinin Genel Müdürü, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu’nu telefon ile arayarak Ardahan ve Çıldır Halkından özür diledi.

ŞEYTAN, SISAL ŞANS’I ÇARPACAK

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; "Milli Piyango 9 Ocak 2021 çekilişi biletlerinde Çıldır Gölü’nün Kars’a ait gibi gösterilmesinin Milli Piyango İdaresi ile alakalı bir durum değilmiş. Belediye olarak Milli Piyango İdaresi’ni aradık kendileri ile ilgili bir durumun olmadığını söylediler ve Milli Piyangonun özelleştirilmesi ile Demirören Grubu ve İtalyan ortaklı Sisal Şans’a yönlendirdiler. Sisal Şans Genel Müdürü bizi telefon ile arayarak, 9 Ocak çekilişli bilet üzerindeki hatasını kabul etmiş olup, bu hatalarından dolayı Belediyemizden ve Ardahan- Çıldır Halkından özür diledi. İlerleyen dönemlerde özür anlamında Ardahan’a ait obje kullanacaklarını söylediler ve bizde Şeytan Kalesini önerdik” dedi.

CELIL ÜNLÜ, GIRIŞIMLERDE BULUNDU

Ardahan’ın sorunlarına duyarlılığıyla tanınan Ardahan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Celil Ünlü de Milli Piyango ve Sisal Şans Genel Müdürlüğü yetkilileriyle telefon görüşmesi yaparak hatanın bir an önce düzeltilmesi yönünde girişimlerde bulundu.

ORTAK TEPKI SONUÇ VERDI

Milli Piyango’nun 9 Ocak tarihli çekiliş biletinde Çıldır Gölü’nün Kars il sınırları içerisinde gösterilmesi nedeniyle Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, STK ve siyasi parti temsilcileri buz tutan Çıldır Gölü üzerinde basın açıklaması yaparak tepki göstermiştiler.
 
Bu haber 3684 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum