Reklam
Reklam

ÖZKAN ERCAN: CHP TARİHİNDE EN BÜYÜK OYU SARIGÜL ALDI

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

ÖZKAN ERCAN: CHP TARİHİNDE EN BÜYÜK OYU SARIGÜL ALDI
11 Mart 2021 - 15:01
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özkan Ercan “Sayın Sarıgül 2014 yılında girdiği seçimlerde tek başına 3.500.000’e yakın oy aldı, bu aldığı oy CHP’nin tarihinde en fazla aldığı oydu” dedi.

“MUHALEFET ÇARE OLAMIYOR”

Muhalefetin problemlere deva olamadığını belirten Ercan “Her hafta iki il binası açılışı yapıyoruz. Bu açılışlar da iştirak ve vatandaşımızın gösterdiği teveccüh yüksek. Bizler il binalarımıza İktidara hazırlık merkezi diyoruz zira iktidara hazırız. Değişim kaçınılmaz. Artık iktidar yorgun, muhalefet deva olamıyor. Buna tahlil bulmak zorundayız, tahlil bulmak için buradayız” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE SAĞ VE SOL KAVRAMLARINDAN ÇOK YORULDU”

Türkiye’nin sağ ve sol kavramlardan çok yorulduğunu aktaran Başkan Ercan, Biz vatandaşa diyoruz ki bayrak ve toprak bütünlüğünü savunuyorsan gel partimize, birlikte Türkiye’yi kalkındıralım ve değiştirelim” dedi.

“YEREL YÖNETİMLER BAKANLIĞI KURACAĞIZ”

Türkiye Değişim Partisi iktidarında yerel yönetimlerde vizyon projeler geliştirdiklerini belirten Ercan ”Yerel yönetimlerden anlayışımız yerinden yönetim. Kentler yerinden ve yerelden yönetilmeli. Halk bu yönetime katılmalı ve şeffaf olmalı. İktidarımız da  yerel yönetimler bakanlığı kuracağız. Yerel yönetimler bu bakanlığa dahil olacak” dedi.

“PARTİLERİN KURULMASI DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR”

Türkiye’de son devirlerde kurulan partilere de değinen Ercan ”Türkiye’de son periyotlarda birçok parti kuruldu. Bu partiler muhtaçlıktan kuruldu. Bu demokrasinin gereğinde var. Seçmen dayanak verirse iktidar olurlar ülkeye hizmet verirler. Seksenlerde Turgut Özal kurduğu partiyle Türkiye’yi çağ atlattı. Daha sonrasında ekonomik ve siyasal ıstırap oldu sonra Ak Parti kuruldu. İlk periyotlarda çok iyiydi daha sonra yoruldu. 2020 yılından sonra yepisyeni bir vizyon ve önderle bir siyasi parti çıktı. Türkiye Değişim Partisi problemleri çaresiz, kederleri tahlilsiz görmüyor” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DE KONUTLARIN %70’İ RİSKLİ”

Türkiye’nin zelzele jenerasyonunda yaşayan bir ülke olduğunu belirten Ercan, ”Kapsamlı kentsel dönüşüm çalışması hazırlıyoruz yakında açıklayacağız. Kentlerin biran evvel yenilenmesi lazım. Konutlarını yenilemek isteyen kat maliklerine %0 faiz oranıyla finansman sağlayacağız. Gönüllülük aslıyla, kentlerin biran evvel yenilenmesini sağlayacağız. Türkiye zelzele jenerasyonunda,  ülkedeki binaların %70’i zelzeleye dayanıksız ve bu binaların yenilenmesi gerekiyor” dedi.

“SARIGÜL’ÜN İBB SEÇİMLERİNDE ALDIĞI OY, CHP’NİN TARİHİNDE ALDIĞI EN FAZLA OYDU”

Mustafa Sarıgül’ün 2014 yılında yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu belirten Ercan, “Sayın Sarıgül 2014 yılında girdiği seçimlerde tek başına 3.500.000 ‘e yakın oy aldı, bu aldığı oy CHP’nin tarihinde en fazla aldığı oydu. Mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 4 partiyle, ittifak sonucu seçimi kazandı. Sayın Sarıgül 2014 Yılında tek başına girdiği seçimde % 41 oy aldı, bu oy oranı CHP’nin tarihinde en fazla aldığı oy oranıydı. Ekrem İmamoğlu ise 4 partiyle seçimi kazandı” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Reklam
Bu haber 1443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum